Azıcık Canını Sevenin Yüzmeyeceği 5 Tehlikeli Su

Yaz yine gelecek yine siz yüzmek için yer arayacaksınız, nereye gitsek de yüzek napsak ne etsek de denize atlasak, deniz olmasa da olur yeter ki serinlesek diyeceksiniz ama durun sayın okur. Sakin olun her yerde yüzülmez her yerde denize girilmez.

Tehlikeli Sular

1- Florida, New Smyrna Plajı

Florida denilince aklınıza hemen güzel plaj geliyor, tatlı tatlı yüzmek geliyor ama durun! Köpekbalıkları da bu suları seviyor.

florida sahil

 

2- Yenisei Nehri

Moğolistan’dan çıkıp Sibirya bölgesini gezen bu nehir oldukça güzel görünse de RADYASYON kaynıyor.

The Yenisei River

 

3- Eagle’s Nest

Bu delik  çok sayıda ölüme sebebiyet verdiği için  zamanında kapatıldı ama sonra tekrar açıldı ve 3 dolar da maliyeti var bu deliğin olduğu plaja girmenin. Ha ben hem ölürüm hem de paraya kıyarım diyorsanız Almanya’da The Kehlsteinhaus olarak geçiyor.

eagles-nest-deliği

 

4-Hanakapiai Plajı

Bu plaj aslında en sakin gibi görüneni hem de Hawaii’de yani tam gitmek isteyeceğiniz bir yer. Üstelik uzun süre 10 metre ilerleseniz bile su boyunuzu geçmiyor ama bir saniye içerisinde ayağınızın altındaki tüm kum çekilip sizi boğulmaya mahkum edebiliyor.

Hanakapia-plajı

5- Mumbai

Her yerde Bombay aman Mumbai aman güzel yer diye duysanız da Hindistan’ın  Mumbai’si yüzmek için en kirli denize sahip. Zaten suya dalacak yer bulmak da oldukça zor görebileceğiniz gibi.

mumbai-plaj