Aşk Diye Bir Şey Var!

Hayata dair gülümseten detaylar…

Sabah otururken fark ettim. Amcanın biri denizde ellerini birbirine yapıştırmış. “bak böyle kenara kollarını açacaksın aynı zamanda ayaklarını da çırpacaksın” diye kollarını aça aça yanındaki kendi yaşlarındaki teyzeye yüzmeyi anlatıyor. Öğretmeye çalışıyor kendince ama teyze maalesef beceremiyor, batıyor batıyor çıkıyor.

yüzen teyze
Yarım saat kadar sürdü bu çaba, çok büyük uğraşıların ve teyzenin beline kadar gelen suda birkaç boğulma tehlikesi atlatmasının ardından “amaaaan bir şey öğretmiyorsun sen” diyerek çıktı denizden duşa gitti teyze, amca da çıktı ardından gülümseyerek geldi yandaki şezlonga oturdu bir sigara istedi. verdim bi tane çıkartıp, yakarken de;

– Eşiniz mi hanımefendi ? dedim
+ Evet dedi.
– “Yüzmeye merak saldı heralde” dedim gülerek,
+ Evet ama yeni değil 51 yıl oldu merak salalı dedi…

Meğer amca evlendikleri sene dubalara kadar yüzmüş sonra küsmüş teyze buna, beni bırakıp gittin diye, amca da gönlünü almak için sen gidebilene kadar ben de gitmiycem artık dubalara demiş. Öpüşmüş barışmışlar. 51 yıldır yaz tatilinde oldukları her Allah’ın günü teyzeye yüzme öğretmeye çalışmış. Teyze yüzmeyi öğrenememiş, amca da bi daha dubalara gidememiş hiç.

51 yıl.

Sabırla öyle kenarda teyzeyle yüzmüş.

Hiç sıkılmadınız mı diye sordum. Döndü duş alan teyzeye baktı.

– Sıkılmaz mıyım da, baksana şuna, dubalara gidersem gene küser diye korkuyorum dedi gülerek…

Oğlum aşk diye bir şey var lan. Buluyor insanlar. Nerde bilmiyorum ama var. Moralimizi bozmayalım hiç…

Kynk: eksisozluk