Arka Bahçelerinde Akla Hayale Sığmayacak Şeyler Bulan 10 İnsan

Düşünün ki bahçeli bir evde yaşıyorsunuz. İki katlı güzel bir eviniz, çitlerle çevrili şirin bir bahçeniz var. Peki bahçenizde en ilginç ne olabilir sizce? Bir hazine? Bir Ferrari? Ya da bir dinozor kalıntısı? “Yok artık” diyebilirsiniz ama önce son bir kez daha düşünün ve içeriğimize bir göz atın.

İşte Arka Bahçelerinde Akla Hayale Sığmayacak Şeyler Bulan 10 İnsan;

1# Ferrari

1978’de Los Angeles’taki arka bahçelerini kazan iki çocuk bir Ferrari Dino 246 GTS ile karşılaştı. Polis arabanın çalıntı olduğuna,muhtemelen bir sigorta aldatmacasının bir parçası olduğuna karar kıldı. Ferrari sigorta şirketine teslim edildi ve açık artırmada satıldı.

2# Tarih öncesi dönemlerden kalma armadillo kabuğu

Arjantinli Jose Antonio Nievas, çiftliğinin yanında dev bir “dinozor yumurtası” buldu. Volkswagen Beetle’ın büyüklüğündeki tarih öncesi bir armadilloya ait olan kabuğun üzerinde kavga sırasında oluştuğu tahmin edilen bir delik de bulunuyor.

3# Ortaçağ hazinesi

Avusturya’da Andreas K., 2007 yılında arka bahçesini kazarken yüzük, broş, toka ve gümüş plakalar gibi yaklaşık 200 mücevher parçasının bulunduğu bir hazine buldu. İki yıl boyunca evinde unuttuğu hazine taşınırken tekrar aklına gelen Andreas yaklaşık 650 yıllık olan hazineyi yerel bir müzeye bağışladı.

4# Meteroit (6 kez)

Bahçesine tam 6 kez meteorit düşen Bosnalı Radivoje Lajic’in şansı matematiği ve olasılığı alt üst etti. Belgrad Üniversitesi’nden bilim insanları yaptıkları araştırmada gerçek göktaşı olduklarını doğruladı ve bu durumun neden meydana geldiğini anlamak için Lajiç’in evindeki manyetik aktiviteyi araştırmaya başladı. Lajiç ise tüm bu olanlar ışığında evinin çatısını güçlendirmeye karar verdi.

5# Mükemmel korunumlu bir sığınak

Chris ve Colleen Otcasek, Kaliforniya’daki evlerini satın aldığında, arka bahçelerinde Soğuk Savaş döneminde inşa edilen radyasyona karşı yapılmış bir sığınak olduğunu bilmiyorlardı. Evin sahibi mühendisin kendisi için yaptırdığı sığınak kağıt havlular, uyku hapları, konserveler, kahve, kitaplar ve dergilerle doluydu.

6# Keops Piramidi’ne giden bir tünel

El Haraneya köyünün sakinlerinden biri bahçesini kazarken Keops Piramidi’ne giden gizli bir tünel buldu. Bu tarihi tünel efsanevi Yunan tarihçi Heredot tarafından da tanımlanmıştı.

7# Binlerce yıllık Kızılderili kemikleri

Salt Lake City’de yaşayan 14 yaşındaki Ali Ertürk, 2014’te korkunç bir keşif yaptı. Bahçesine yapay gölet yapmak için çukur kazan Ali bir anda kemiklerle karşılaştı. Yapılan incelemelerde bulunan kemiklerin 1000 yılı aşkın süredir orada gömülü olan bir Kızılderili’ye ait oldu ve bölgenin muhtemelen bir mezarlık olduğu keşfedildi.

8# 175,000 Dolar değerindeki esrar ile dolu olan çanta

Aralık 2012’de Los Angeles’ta yaşayan Mack Reed evinin çatısına güneş panelleri kurmaya karar verdi. Panelleri almak için evin mahzenine inan Reed büyük bir şokla karşılaştı. Reed evde olmadığı bir vakitte mahzene giren bir kişi 175,000 Dolar değerinde esrarla olan bir çantayı Reed’in mahzenine saklamıştı. Çantayı Reed polisi aradı ve esrar dolu çantayı polislere teslim etti.

9# ABD tarihinin en büyük gizli hazinelerinden biri

2013 yılında evlenen ve yerleştikleri evde her şeyden habersiz yaşamaya devam eden çift, bir gün köpeklerinin arka bahçelerinde bulduğu kutu ile şaşkına döndü. 1847’den 1984’e kadar basılan sikkelerle dolu olan sekiz kutu bahçelerine gömülmüştü. Nominal değeri 27980 Dolar ve mükemmel bir şekilde korunan paralar neredeyse hiç kullanılmamıştı. Paraları toplayan çift çoğunu açık arttırma ile sattı.

10# Dinozor kalıntısı

İngiltere’nin Ipswich şehrinde yaşayan John Lambert evine yeni çift yapmaya çalışırken bulduğu kemiği 16 yıl boyunca ahırında sakladı. Kemiği nihayet 2013 yılında uzmanlara götüren Lambert, kemiğin 60-250 milyon yıl önce dünyada yaşayan dev bir deniz dinozoru olan pliosaurus’a ait olduğunu öğrenince ise adeta şoke oldu.

Kaynak: brightside.me