Aralık 2014 Vizyon Filmleri

HADİ İNŞALLAH

Haftanın merakla beklenen ve filmin kendisi dışında her konuda hedef olmuş Hadi İnşallah bu hafta vizyonda. Film aslında internet fenomeni ve dizüstü edebiyatın başarılı yazarı Pucca’nın “Ay Hadi İnşallah” adlı kitabından esinlenilmiş olsa da yapım şirketi, Pucca’nın adını anmamaktan yana idi. Durum mahkemeye taşındığından pek bir şey söylememekte fayda var.

Filmin başrollerini Büşra Pekin ve Murat Boz üstleniyor. Filmin konusu ise, Pucca’nın bir türlü romantik olamayan aşk hikayelerine dayanıyor. Kimbilir, belki bu kez Pucca’nın yüzü gülecek… Ay, hadi inşallah!

Hadi İnşallah
Hadi İnşallah

AŞK ve TUTKU

Haftanın İngiltere ve Norveç yapımı, romantik dram türündeki filmi dönem filmi tutkunlarını da mutlu edecek.  Alışılmışın dışında bir bakış açısı ile sergilenen filmin konusu ise şöyle; 1890 yılında Fermanagh’ta, sıcak bir yaz akşamı evin mutsuz hanımı Julie, hizmetçilerin partisine katılır. Burada karşılaştığı kahya John’dan çok etkilenir. İkili yakınlaşmaya başlarken, bu durum John’un nişanlısı Kathleen’in hiç hoşuna gitmeyecektir.

Liv Ullmann’ın yönetmenliğiyle izleyeceğimiz Akıl ve Tutku’nun başrollerini ise Colin Farrell ,  Jessica Chastain ,  Samantha Morton ve Nora McMenamy paylaşacak.

Aşk ve Tutku

 

JOHN WICK

Aksiyon severler ve Keanu Reeves tutkunları bu hafta oldukça mutlu olacak gibi çünkü özlediğimiz can içi Keanu uzun bir aradan sonra yeniden beyaz perdede.

Filmde eski bir kiralık katilin, onu öldürmek üzere anlaşmış bir başka kiralık katil olan eski bir arkadaşından kaçışı anlatılıyor. Kim hangi nedenle Keanu’yu öldürmek ister bilemem fakat filmin yönetmen koltuğunda da oyuncular kadar iddialı isimler olan David Leitch ve  Chad Stahelski var.

GECE VURGUNU

Kalp atışlarımızı yalnız gerilim sahneleriyle değil oyuncu kadrosu ile de hızlandıracak bir diğer aksiyon ise Gece Vurgunu. Başrollerini Jake Gyllenhaal ,  Rene Russo ,  Bill Paxton ,  Riz Ahmed ve  Kathleen York’un üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Dan Gilroy var.

Konusu ise şöyle; Hırslı bir genç olan Lou Bloom (Jake Gyllenhaal), Los Angeles’ta polis muhabirliği yapmaya başlar. Sürekli kazaları, cinayetleri ve buna benzer felaketleri kovalayan bir kamera ekibinin de katılımıyla, Lou yavaş yavaş suç dünyasına girmeye başlar. Ve zamanla birlikte seyirci olmakla suçları işleyen olmak arasında sınır giderek belirsiz bir hal alır.

ÖLÜM ALFABESİ

Korku filmi tutkunlarının bu haftaki adresi Ölüm Alfabesi. ABD yapımı filmin yönetmen koltuğunda Stiles White yer alıyor. Filmin konusu ise şu şekilde; Çok eski bir cadı tahtasıyla (Ouija) oynarken kendi görüntülerini kaydeden bir genç kız, kısa süre sonra gizemli bir şekilde öldürülür. Kızın yakın arkadaşları, bu tahtayla ilgili bir problemin olduğunu sezerler. Ve kısa sürede anlarlar ki, bazı şeyler oynamak için yapılmamıştır.

90 dakikalık bu korku serüveninin başrolünde Matthew Settle ,  Shelley Hennig ,  Douglas Smith ,  Olivia Cooke ve  Robyn Lively izleyeceğimiz isimler arasında.

MADAGASKAR PENGUENLERİ

Animasyon severlerin tartışmasız adresi ise bu sevimli penguenlerin macerası olacak. Filmin konusu şöyle; Sevimli penguenler Çavuş, Kowalski, Rico ve Asker, güçlerini Dr. Octavius Brine’ın dünyayı yoketme planlarını durdurmak için birleştirir. Onlara The North Wind adlı bir yeraltı örgütü de destek verecektir.

Ünlü isimlerin sesiyle hayat vereceği Madagaskar Penguenleri’nin yönetmen koltuğu ise Eric Darnell ve  Simon J. Smith’e ait.