Antarktika Buzulları Altındaki Devasa Cisim Komplo Teorilerini de Beraberinde Getirdi

Güney Kutbu’ndaki buzulların altına gömülü olarak bulunan devasa cisim bilim insanlarını şaşkına çevirdi. Yaklaşık olarak 245 kilometrelik alana yayılan devasa cismin derinliği ise 848 metreyi buluyor.

Bilim insanları devasa cismin denizdeki canlıların % 96’sını,karadaki yaşamın ise % 70’ini yok eden Permiyen – Triyas Yokoluşu‘na sebep olan dev meteor olabileceğini ifade ediyor.

Komplo teorisyenleri ise devasa cismin büyük çaplı bir UFO saldırısına ya da Hollow Earth denilen gizemli yeraltı dünyasına geçit amacıyla kullanılan bir yapıya ait olduğu iddia ediyor.

Wilkes Land yerçekimi anomalisi adı verilen bu cisim ilk kez NASA’nın uyduları tarafından 2006 yılında keşfedildi. Secure Team 10 adlı YouTube kanalından yayınlanan videoda açıklamalarda bulunan teorisyenler ise cisimin UFO’lar ile ilgisi olabileceğini söyledi ve devasa cisim için “Bilimciler, kalın buz kütlesinin altında yatan şeyin ne olduğu bugüne dek anlayabilmiş değiller. Bu kıta yüzyıllardır gizemli bir şekilde varlığını sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.Secure Team 10
, devasa cismin İkinci Dünya Savaşı esnasında Naziler tarafından inşa edilen gizli üslerden biri olduğunu iddia ederken, bunun aksini savunan ve 2006 yılında cismin bulunmasından sonra açıklamalarda bulunan Ohio Devlet Üniversitesi’nden Jeoloji Bilimleri Profesörü olan Ralph von Frese ise cisim için “Bu Wilkes Land krateri dinozorları öldüren kraterden çok daha büyük ve muhtemelen ilk düştüğü zaman Dünya’da felaketlere sebep oldu. Kraterden kaynaklanan bütün çevresel değişimler son derece yıkıcı bir ortam oluşturmuş olmalı. O yüzden yeryüzündeki yaşam formlarının çoğunun yok olması tesadüf değil.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: The Sun