Analytics Raporlarınızda Motherboard Vice’tan Gelen Trafik Gördüyseniz Dikkat

İnternette çok sayıda spam kampanyası görmüşsünüzdür ama bu başka. Şu an Türkiye’de ve dünyada hemen hemen her sitede motherboard.vice.com‘dan gelen spam trafik analytics raporlarında gözüküyor.

Bu trafiğin gelme nedeni ise bir Rus hacker. Rus hackerın özelliği ise Trump sevdalısı olması.  Popov isimli Rus hacker aslında ilk defa böyle bir spam işine girişmiş değil. Daha önceden de böyle kampanyalar yapıyordu ama ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir başarıya ulaştı.

Analytics ile çalışan hemen hemen herkes bu fake trafikten şikayetçi ama anlaşılan Popov’un bu eyleminden vazgeçme planı yok.

Bu trafiğin size sahte trafik göndermesinden başka zararı şimdilik yok.  Vitaly Popov ise böylece bir merak uyandırdı önceleri tek derdi Trump’ı desteklemekti. Ve trump’ın sitesinden trafik geldiğini görenler siteye gidip okuyordu. Ama çılgın çocuk Popov, şimdilerde Michael Sitver’e olan aşkını da duyurmak istiyor. Bunun için de bu sefer motherboard.vice.com’u seçmiş.

Ne diyelim kız yüz versinde Analytics spamlemekten vazgeçsin.

Google durumun farkında ama bir aksiyon alabilmiş değil. Popov kızdığı sitelere cevabını ise UrbanDictionary’den asshole kelimesi üzerinden trafik göndererek veriyor. Yani aman Popov, canım popov.