Alışverişte En Hızlı Kasayı Seçmeniz İçin Gereken 5 Bilgi

Alışveriş yaptığınızda kasada oluşan o kalabalığı atlatmanın yollarını arayıp “Neden yan sıra benim bulunduğum sıradan daha hızlı gidiyor?” diye söyleniyor musunuz? Evet bu soruyu biz de kendimize çok fazla sorduk ve bir cevap aradık.

markette kasa sırası beklememek için uygulamanız gereken 5 yol

Bu konuda David Andrews’in yazılmış bir kitabı da var. Kendisinin engin bilgilerine bizim de alışveriş kasasında aceleci davranışlarımız eklenince ortaya alışverişinizi hızlandıracak 5 sonuç çıktı:

1- Erkeklerin olduğu sırayı tercih edin.
Sırada hoşlandığınız bir kız durmuyor ve niyetiniz hızlıca kasaya ürününüzü okutmaksa erkeklerin olduğu sıraya girin. Çünkü erkekler ürün kontrolü ve poşetleme konusunda titiz olmadıkları için hızlı davranırlar.

2-Sol tarafı seçin.
Çoğu insan sağ elini kullandığı için sağa dönmeye meyillidir. Onların sağa gitme alışkanlıklarını yenerek sol sıradan hızlıca geçebilirsiniz.

3-Ekspres kasalara kanmayın.
Önemli olan kişinin kaç ürüne sahip olduğu kadar önündeki kişi sayısıdır. Ödeme işlemi çoğu zaman kasada geçirmeden uzun sürer. Ekspres ismi sizi kandırmasın.

4-Kıvrımlı sıralara girin.
Bireysel kasa sıraları yerine, kıvrımlı uzun sıralara girin. Sıra uzun gibi görünse de boşalan kasa sıradan çağırdığı için işleminiz daha hızlı gerçekleşecektir.

5-Nakit vakittir.
Kredi kartıyla ödeme nakit ödemeden daha uzun sürmektedir. Evet aklınıza direk şifre girme ve bankadan yanıt bekleme merasimleri geldi. Onun için sadece nakit kabul eden kasalar varsa onları tercih edin.

Bu önerileri sıraya girmek zorunda olduğunuz çoğu yerde kullanabilirsiniz. Sıraya nasıl girilirmiş gösterin onlara!