5 Şubat’tan İtibaren Whatsapp Ekran Görüntüsü Alanları İfşa Edecek Mi?

Sosyal medyada dolaşan bir habere göre Whatsapp’ın yeni güncellemesi birçok tartışmayı da beraberinde getirecek gibi görünüyor. Şirket uzun yıllardır aldıkları bir talebi bu güncellemede gerçeğe dönüştürmeye karar vermiş. Peki bu haber ne kadar gerçek?

Haberde yer alan bilgiye göre: Jan Koum bu opsiyonun aynı mavi tik fonksiyonundaki gibi olacağını söylemiş. Yani eğer birisi konuşmanızın ekran görüntüsünü alırsa bunu bilmek istiyorsanız siz de bu özelliği açmalısınız. Kimse sizin ekran görüntüsü aldığınızı bilmesin, ben de kimsenin ekran görüntüsü aldığını bilmeyim diyorsanız bu opsiyonu kapalı tutabiliyorsunuz.

BUNUNLA İLGİLİ SÖYLENTİ İSE YANLIŞ.

Bu haberi ilk yayan ise 8shit sitesi. Site böyle söylentiler yaymayı seven bir site. Mesela marketler kanser yapan tüm ürünleri kaldırıyor diye marka isimleri sıralıyor. Ya da adam hamburgerde kendi sünnet derisini buldu gibi sansasyonel haberler yapıyor.

Haberin içinde ayrıca Koum’un sevgilisinden gına geldiği için böyle bir olaya girdiği de söyleniyor ki bu da haberin gerçekliğine gölge düşürüyor.

O nedenle henüz bu iddianın gerçekliği kanıtlanmadı.