43 Yıl Önce, Her Şeyini Satıp Hindistan’dan İsveç’teki Sevgilisine Gitmek İçin Bisiklet Aldı

Pradyumna Kumar Mahanandia ismi sıradan bir Hintli’den farklı değil fakat aşk için binlerce kilometre yolu bisikletle gitmesi onu diğerlerinden ayırıyor.

Hikaye Aralık 1975’te başlıyor, Hintli bir sanatçı İsveçli 19 yaşında genç bir güzele aşık oluyor. Mahanandia sokakta portreler çizerken Charlotte Von Schedvin isimli kız ondan portresini çizmesini istiyor. Sarışın ve mavi gözlü olan bu kadının resmini çizmek sanatçı dostumuz için kolay olmuyor. Biz seninle evlenmeliyiz diye haykırıyor. Burada görüşmemiz tesadüf olamaz, sen benim kaderimsin diye orada aşkı ilan ediyor.

Charlotte ile konuşmaya başladıktan sonra onun müzisyen olduğunu öğreniyor ve ona yıllar önce söylenen bir kehaneti hatırlıyor. Kehanete göre o yurt dışından gelecek bir müzisyen ile evlenecekti.

Ertesi gün yine gelmesini istiyor Charlotte yine geliyor. İki üç hafta böyle sık sık görüşerek geçiyor. Fakat kızın İsveç’e dönme günü geliyor ve ne yazık ki ayrı düşüyorlar.

Sonrası ise tam bir macera. Sanatçı dostumuz varını yoğunu satıp bir bisiklet alıyor ve bu bisikletle tam 10.000 kilometre yol yapıyor.


Hikaye mutlu sonla bitiyor. İki de çocukları var.

İşin özeti: Aşk mesafe dinlemiyor.