12 Yaşındaki Millie Bobby Brown Film Başına 12,5 milyon TL Kazanabilecek Popülerliğe Ulaştı

İngiliz oyuncu Millie Bobby Brown, sadece 12 yaşında ve film başına 3 milyon sterlin (12,5 milyon milyon TL) kazanabilecek popülerliğe sahip.
Millie Bobby Brown, anne ve babası İngiltere’den Los Angeles’a taşındıktan sonra Hollywood’un en önemli isimlerinden biri haline geldi. Sadece 12 yaşında olan İngiliz oyuncu, şimdi Hollywood’un en etkili figürleri arasında.

Netflix’in 8,2 milyon seyircisi olan dizisi ‘Stranger Things’te rol alan küçük oyuncu, rolü uğruna saçını kazıtmasıyla dikkat çekti.Şimdi hem moda hem de film dünyasının en aranan isimleri arasında yer alan Brown, Teen Vogue dergisi tarafından hazırlanan ‘2016’nın Çıkış Yapan Yıldızları’ listesine girdi.

12 yaşındaki oyuncu, dünyanın en büyük sinema veri tabanı IMDB’de en çok aranan ünlü oldu. Genç aktris için, film başına 3 milyon sterlin (12,5 milyon milyon TL) kazanabilecek konumda olduğu yorumları yapılıyor.

Sinema sektörü yayını Variety, bu durumu, “Bazı oyuncuların bu parayı kazanması bir ömür boyu, çok sayıda projede yer alarak mümkün oluyor” şeklinde yorumladı.

Bir yapımcı, “Millie nitelendirilemeyen bir yıldız kalitesine sahip. Çok yetenekli ve çalışkan ama her şeyden önce aşırı derecede istekli, iddialı ve kararlı. Sadece 12 yaşında olabilir ama Millie ve ekibi çok yoğun bir kariyer planı hazırlamış durumda” şeklinde konuştu. Aynı yapımcı ayrıca, “2017’den itibaren Millie film başına 3 milyon sterlini aşkın kazanç elde edebilir ve bu rakam 16 yaşına geldiğinde daha da yükselecektir” dedi.

Millie Bobby Brown için, Harry Potter’a çocuk oyuncu olarak katılan ve büyük bir şöhret yakalayan Emma Watson kıyaslaması yapılıyor. 11 yaşında filmde rol alan Watson, 15 yaşında Teen Vogue’da yer almıştı. Moda dünyasının da yeni gözdesi olan Millie Bobby Brown’ın kıyafetlerini annesi seçse de genç oyuncunun en çok Burberry ve Stella McCartney tasarımlarını beğendiği öğrenildi. Brown, bu yılın başlarında Vogue dergisine röportaj vermesinin yanı sıra New York Moda Haftası’nda, ‘büyük arkadaşı’ ve rol arkadaşı Winona Ryder ile birlikte ön sırada oturdu

Stranger Things dizisinin seçmelerinden başarıyla geçerek dizide oynama hakkı elde eden, dört kardeşin üçüncüsü olan Brown’ı babası şöyle anlattı:  “Diğer çocuklarım çizgi film izlerken Millie; Chicago, Moulin Rouge, Annie ve Bugsy Malone gibi müzikalleri izlerdi. Bir melodi tuttururdu.”

Şu sıralar Stranger Things dizisinin ikinci sezonu için çalışan Brown için ailesi temkinli. Babası, “Millie’nin kendini baskı altında hissetmemesi önemli. O bir çocuk. Ödevlerini yapmak zorunda. Diğer her şey onun için ödül” şeklinde konuştu.

Kaynak: ntv.com.tr