1 Senedir Parasız Doğal Bir Hayat Yaşayan Çift

Parasız yaşamak mümkün mü? Kapitalist düzen bizi bu hale getirdi! Aslında bunların hepsi boş ihtiyaçlar. Sistem bizi köleleştirdi! Bu cümleleri sürekli söyler bir duruma mı geldiniz? Bu çiftimizle tanışın.

Kafanızda böyle düşünceler varsa Rachel Newby (24) ve Liam Culbertson (26) çifti sizi aydınlatabilir. “Ne bu özel sektörde ömrümüzü harcıyoruz ya” diye çıkış yapan çiftimiz her şeyi bırakıp yeni bir hayata geçiş yapıyor.
Parasız yaşan çift Rachel-Newby-Liam-Culbertson 2
Kendilerine tahtalardan bir baraka ev inşa eden çift buna sadece 120 dolar harcıyor. 2.5 metre genişlik ve 3 metre yüksekliğinde bir kulübe ile “Into the wild” tarzı bir yola çıkıyorlar.
Parasız yaşan çift Rachel-Newby-Liam-Culbertson 3
Sonrasında ise karınlarını doyurmak için 5 dişi  2 erkek ördek alarak bir yumurta çiftliği kuruyorlar. Bu ufak kümesleri de onlara sadece 80 dolara mal oluyor.
Parasız yaşan çift Rachel-Newby-Liam-Culbertson
Ayrıca organik tarımla da uğraşarak sebze meyve elde ediyorlar.
Parasız yaşan çift Rachel-Newby-Liam-Culbertson 1
Çok ufak bir bütçeyle kurdukları yeni hayatları onlara 1 senedir parasız yaşama imkanı  sundu. Avustralyalı çiftin suratlarına bakarsak oldukça mutlu olduklarını da görebiliriz.
Parasız yaşan çift Rachel-Newby-Liam-Culbertson 5
Peki hangimiz o kadar cesuruz? Hangimiz bu teknoloji nimetlerini bırakabiliriz? Veya bu durumdan gerçekten şikayetçi miyiz? Sizi bu sorularla baş başa bırakırken çiftimizi kutluyorum.