Her Sene Tekrarlanan 9 Yılbaşı Geyiği

Malum yılbaşı geliyor, planlar yapılmaya başlandı. Mailler, mesajlar gelen kutunuza saldırıyor. Arkadaşlar şunu yapsak mı bunu etsek mi muhabbetleriyle etrafınızı sardı. Biz de boş durmadık her yılbaşının vazgeçilmez geyikleri ile aranızdayız:

1-“Aslında House Party yapsak”

Yılbaşı geyikleri party

House Party kulağa çok havalı geliyor değil mi? Her sene yılbaşında ne yapıyorsunuz aslında bir House Party yapsak çok iyi olur diyen bir arkadaş kesin çıkar. Dışarısı kalabalık abi hem o paraya çok daha iyi yer içeriz.

2-Evde mandalina mı soyacaksın?

yılbaşı geyikleri mandalina soymak

Biraz aşağılayıcı bir edayla söylense de aslında herkesin sevdiği bir etkinlik olduğuna eminim. Kendisi çocukluk ve aile kavramlarından gelen bir plan. İçinizi huzur doldurur. Ama tabii ki bir arkadaşınızı dışarı çıkmaya ikna etmekse planınız bu söz yine de işe yarayabilir.

3-Ben çıkmıyorum evde Victoria’s Secret izleyeceğim.

yılbaşı victorias secret

İşte bu lafı söylediğinizde tüm destekleri ve gülümsemeleri üzerinize çekersiniz. Kızı olsun erkeği olsun bu konuda sizi onaylar.

4-Tombala vs Tabu

Tombala yılbaşı geyikleri
Tombala kültürü artık sadece geyiklerde kalmaya başlıyor sanırım. O kadar çok küçümsedik ki Comic Sans’a döndü. İsteseniz de oynayamıyorsunuz. 9 ve 6 ayrımını rakamın altına çizilen çizgiden yapabildiğimiz oyunu sakın teklif bile etmeyin. Birisi illa Tabu oynayalım diye tutturacaktır. Eğer ufak kavgaları izlemekten zevk alıyorsanız bu fikri onaylayın.

5-Taksimde tacizdeyiz moruk

yılbaşı taksim taciz
Yılbaşı denilince akla gelen ilk şey ne yazıkki Taksimde yaşanılan üzücü görüntüler. Bu yüzden genelde Taksimi tercih etmekten kaçınır olduk. Tabi bu geyiği yaparken arkadaşlarınızın sizin bunu gerçekten yapabilecek bir potansiyelde olmadığınızı bilmesi gerekiyor ahahah.

6-Milli Piyangodan çıkan parayla kaç tane ne alınır?

yılbaşı milli piyango
Evet verilen paranın uçukluğunu anlatmak için kaç tane uçurtma alınıra kadar varan haber serilerine hazır mısınız? Eski kazanan piyangocuların şimdiki durumlarını röportajlamayı unutmayalım.

7-Noel Hristiyanların bayramıdırcılar

yılbaşı noel baba
İşte yılbaşı yaklaşınca ortaya çıkan bir düşünce. Bir de cevap vermeye çalışan biz Noel’i değil yeni yılı kutluyoruz insanları var. Bırakınız efenim bu geyiği. Herkes özgür.

8-Komşu veya yakın akrabanın davetsiz gelmesi

maceracı-programındaki-adam
Genelde akşamın ilerleyen saatlerinde bir telefon gelir ve evde yalnız kalan şahıslar plan yapmamanın üzüntüsüyle size gelmek istediklerini söylerler. Eğer normalde de eğlenilen bir aile ise tadından yenmez veya amcanın sarhoş olmadığına sizi ikna etmesi beklenir. Ancak ya gelen maceracı gibi her şeyinizi sömüren biriyse?

9-Gel ama sıkılırsın

gel ama sıkılırsın mevlana

Yılbaşı planınız soruldu ve “Ben de gelsem mi ya?” sorusu duyuldu. Tüm planlarınızı bozmasından şüphe ettiğiniz bu arkadaşa verilecek en iyi cevap. Artık Mevlana ne demiş diyerek de cümleye giriş yapabilisiniz.

Bu geyikler unutulmasın hep yaşatılsın dileriz. Sizin de eklemek istediğiniz yılbaşı geyiği varsa yorumlara bekleriz.