in ,

Wayne Rooney kumarda iki saatte 2 milyon lira kaybetti

Kumar tutkunu olduğunu bilinen İngiliz futbolcu Wayne Rooney, Manchester’daki bir kumarhanede iki saatte 500 bin sterlin (2 milyon 250 bin lira) para kaybetti.

Manchester United ve İngiltere Milli Takımı’nın yıldız oyuncusu Wayne Rooney’nin geçtiğimiz günlerde kumarda 500 bin sterlin (2 milyon 250 bin lira) kaybettiği öğrenildi.

31 yaşındaki yıldız futbolcu, İngiltere’nin Manchester şehrindeki bir kumarhanede iki saat kalarak rulet ve blackjack masasında bir servet kaybetti.

Gece ikiye kadar kumarhanede kalan Rooney’nin dakikada binlerce sterlin kaybettiği iddia edildi.

İngiliz The Sun gazetesine konuşan bir görgü tanığı kumarda kaybeden Wayne için, “Son derece umursamazdı” yorumunu yaptı.

Futbolcunun bira içtiğini ancak sarhoş olmadığını, içkidense kumarla daha fazla ilgilendiğini belirten görgü tanığı, “Kaybediyordu ama bu onu daha fazla oynamak için kışkırtıyordu” dedi.

Bu, Rooney’nin kumarda ilk kaybedişi değildi. 2008 yılında 65 bin sterlin kaybettiği, 2006 yılında kumar için 700 bin sterlin borçlandığı biliniyor.

Rooney’nin kumar oynadığı Manchester’daki casino’da futbolcunun kredi kartına bağlı bir hesap açılmış olduğu düşünülüyor.

NTV