Advertisement
Gündem Haberleri

Türkiye’de 10 Çalışandan 7’si İşe Gitmek İstemiyor! İşte Sebepleri

32 ülke baz alınarak yapılan araştırmaya göre, işe gitmek istemeyip evden çalışmak isteyen ülkelerin başında Yunanistan gelirken, Türkiye listeye beşinci sıradan giriş yaptı.

Ajans Press, dünya üzerinde yer alan bazı ülkelerin çalışma şekillerini inceledi. İnsan kaynakları seçme, yerleştirme ve danışmanlık şirketi Randstad’dan ve medya yansımalarından derlenilen bilgilere göre, işe gitmek istemeyip evden çalışmak isteyen ülkelerin başında Yunanistan geldi. Yunanistan’ı Şili, Singapur ve Malezya gibi ülkeler takip ederken, Türkiye bu listenin beşinci sırasında yer alarak, yüzde 73’ünün işe gitmeyip evden çalışmak istediği belirlendi.

Türkiye’nin yüzde 73’ünün evden çalışmak istediği belirlenen araştırmaya karşın, Türkiye’nin yüzde 83’ünün halen geleneksel çalışma şeklini sürdürdüğü belirlendi. Bunun yanı sıra, Türk çalışanların iş değiştirme eğiliminde diğer ülkelere oranla düşük seviyede olduğu görüldü. Türk çalışanlarının yüzde 45’i aktif olarak iş başvurusu yapmazken, sadece tekliflere açık oldukları edilen bilgiler arasında yer aldı. Öte yandan, 32 ülke arasında evden çalışmak isteyenlerin oranının en düşük oldu ülke; yüzde 48 ile Hollanda olarak belirlendi. Hollanda’yı yüzde 51 ile Norveç’i yüzde 52 ile Almanya ve Danimarka takip etti.

SEBEPLER:

Ajans Press ve PRNet’in gerçekleştirdiği medya incelemesine göre, çalışma hayatı ve işe gidiş alışkanlıklarıyla ilgili geçtiğimiz yıl 4 bin 982 haberin medyada yansıma bulduğu tespit edildi. Bu haberler içerisinde, mobbing başlığı 2 bin 179 haberle en çok konuşulan haberler arasında yer edinirken; yansıyan haber başlıklarına göre, mesai saatlerinin fazla olması ve ödemelerdeki düzensizlik gibi unsurlar medyanın en çok konuştuğu diğer başlıklar arasında yer aldı.

Oy ver

-3 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 20.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 80.000000%

2 Comments

2 Comments

  1. savas

    13/04/2018 at 5:10 PM

    Bizi soya soya ve 3 kuruşa muhtaç ede ede çalışmak istemeyen bıkkın toplum haline getirdiler. Çalışmak istemiyorum çünkü çok çalışıp az kazanıyorum. her gün daha da kötüye gidiyor durumum. Çalışmak bir kazanç değil sadece hayatta kalacak kadar yaşamaya neden oluyor. Sokmayım çalışmaya.

  2. Abdullah oğuz

    12/04/2018 at 11:56 AM

    Abi bizim türkler hakkini alamiyo onun için gitmek istemiyo 1600 liraya evmi gecinir heleki evliysen ve çocuğun varsa bide üstüne kiraciysan Allah yardimcıları olsun heleki dükkanin varsa Allah daha çok yardımcı olsun… dükkan 1000 lira kazaniyosa 400ü vergi elektrik su vs vergileri dahil eleman maasi dukkan kiraysa bide he onun bide elemanin sigortasi adam malı bedavaya alsa anca kar eder bu ulkede suçlu ne işci nede patron…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükselişe Geçenler

To Top

Merhaba!

Forgot password?

Hesabın yok mu, hemen açalım! ÜYE OL

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…