Spotify’a Göre Bu Yaza Damga Vuracak 20 Şarkı

Spotify’a göre Türkiye’de bu yaza rap ve pop damgasını vuracak. Geçen yaz ne dinledim diye merak eden müzikseverlere de müjde: Spotify’ın eski yazlara dair favori şarkılardan oluşan kişiye özel çalma listesi “Yaz Hatıraların” yazla birlikte geri döndü!

Haziran ayını geride bırakırken, sıcaklar da yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlıyor. Yeni normal sürecinde herkes yaz için planlarını yapmaya başladı. Kimisi ev kiraladı, kimisi karavana atladı kimisi plan yapmak konusunda biraz daha temkinli. Ama her ne olursa olsun bu yazın tadına da her yaz olduğu gibi yine müzikle varılacak. Peki gelelim asıl soruya? Bu yaz Türkiye’de hangi şarkılarhit olacak. Dünyanın en büyük audio streaming platformu Spotify’a göre bu yaz Türkiye’de rap ve pop kol kola gezecek. Bir yandan Ezhel ve Murda düeti Made in Turkey kulaklarda yer edecek, diğer yandan Zeynep Bastık’ın Her Mevsim Yazım dillerden düşmeyecek. Elbette sadece lokal müzik değil, yabancı şarkılar da bu yaz müzikseverlerin radarında olacak.; bir taraftan Black Eyed Peas & Ozuna’dan MAMACITA dinlerken, Doja Cat’ten Boss Bitch dinlemekten de geri durmayacağız.

Türkiye’de 2020 Yaz Hitleri neler olacak?

– Made In Turkey – Murda, Ezhel

– Her Mevsim Yazım – Zeynep Bastık

– Kendime Sardım – Oğuzhan Koç

– Spacejump – BEGE

– Bu Benim Masalım- Aleyna Tilki

– Bi Sonraki Hayatımda Gel – Murda, Ezhel

– Siyah – Patron, Sagopa Kajmer

– Kırgınım Ona – Berkay

– Sağı Solu Kes – Gazapizm

– ily (i love you baby) – Surf Mesa, Emilee

– Aykız – Remix – Reynmen, Ben Büdü

– Roses – Imanbek Remix – SAINt JHN, Imanbek

– Boss Bitch – Doja Cat

– Nefret – Bilal Sonses

– Leila – Reynmen

– Elefante – NK

– Neyin Nesi – Dolu Kadehi Ters Tut

– MAMACITA (feat. Ozuna) – Black Eyed Peas

– Blinding Lights – The Weeknd

– TROLLZ (with Nicki Minaj) – 6ix9ine

*Liste, Spotify’ın editör ekibi tarafından şarkıların dinlenme rakamları, mevcut durumu ve gelecek öngörülerine göre hazırlanmıştır.