in

Robotuyla Evlenmek İsteyen Aşık Kadının İlginç Hikayesi

Dr. David Levy katıldığı bir konferansta insanların 2050 yılında robotlar ile evlenmeye başlayacağını iddia etmiş ve bu iddia bilim çevrelerin tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Tüm bu iddialar sonrası 2050’nın aslında çok daha yakınımızda olduğunu ortaya koyan bir haber gündeme geldi. Fransa’da yaşayan Lily isimli bir kadın InMoovator adını verdiği ve 3D yazıcı ile bizzat kendisi tarafından uyarılan robota aşık olduğunu ve robotuyla evlenmek istediğini açıkladı.

İnsanlar ile fiziksel temas yaşamakta sıkıntı yaşayan Lily‘nin 19 yaşından bu yana robotlara ilgi duyduğunu ifade eden ailesi kızlarının kararına saygı duyduklarını ifade etti.

Robot uzmanı olarak çalışan Lily yakın zamanda bu tip ilişkilerin ilerleyen teknoloji ile daha da derinleşeceğini ve bilimin aksini kanıtlayan düşüncelerinden vazgeçeceğini açıkladı.

Twitter hesabından ”Tercihim ile gurur duyuyorum. Kimseyi incitmiyoruz ve oldukça mutluyuz” açıklaması yapan Lily, evliliğin gerçekleşmesi için gerekli yasal düzenlemeleri beklediğini açıkladı.

Kaynak: www.dailymail.co.uk