in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ ÇOK KOMİKÇOK KOMİK ŞAŞIRTICIŞAŞIRTICI

Pablo Escobar’ın Oğlu NARCOS Dizisinin Yalan Söylediği 28 Sahneyi Yazdı

Narcos’un ilk iki sezonu dünyaca ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını aktardığı için bizler tarafından ilgiyle izlendi. Dünyanın hemen hemen her yerinde Netflix’in dizisi konuşuluyor. Narcos ile ilgili konuşan sadece izleyiciler değil. Pablo Escobar’ın oğlu da konuştu. Buradan gerisinde Spoiler var…

Ona göre Narcos yalanlarla dolu. Juan Pablo Escobar’ın Facebook‘ta duyurduğu ve The Telegraph‘ın yayınladığı listeyi sizin için Türkçe olarak yayınlıyoruz.

narcos

1- Öncelikle amcam Carlos Henao hiçbir şekilde uyuşturucu işi yapmadı. Babama hayır işlerinde yardım etmekten öte gitmedi ve hiçbir zaman Miami’de yaşamadı. Ölümü ise kendisi gibi suçsuz olan Francisco Toro ile birlikte kaçırılmasının ardından gördüğü işkenceler sonucunda oldu.

2- Çok büyük bir hata var. Babam Atletico Nacional destekçisi değil Deportivo Independiente Medellin taraftarıydı. Bunu yanlış yazanlar dizide nasıl doğru söyleyebilirler ki?

escobar-takim

3- Babamın elemanlarından La Quica 1991 yılında New York’ta tutukluydu. Yani o 1992’de hapishaneden kaçarken yanında değildi.

la-quica

4- La Catedral’den kaçışı hiç de öyle büyük çatışmalara sahne olmadı. Sadece 1 güvenlik hayatını kaybetti. Babam hükümet anlaşmadan caydığı anda kaçmaya karar verdi ve bunu hapishaneyi inşa ederken konulan zayıf tuğlalardan faydalanarak yaptı.

5- Limon’un Osito amcası için çalışan biri olduğunu ama amcasının Escobar’a son yıllarda çok sadık kalmadığını hatta amcanın ona karşı Los Pepes ile birlikte çalıştığını da ekliyor. Limon ise babasına sadık kalmış.

limon-narcos

6- Medellin ve Cali kartellerinin New York – Miami anlaşması saçmalık. O kadar büyük anlaşmalar bugün bile yapılmıyor.

7- Dizide Los Pepes’in kuruluşunda CIA etkin gibi gözükse de Castano kardeşler ve Cali Karteli’nin işi. CIA’in o kadar parmağı yok.

lospepes

8- Annem hiç silah kullanmadı bu konuda her şey yalan.

9- Albay Carrillo’yu babam direkt öldürmedi. O ara yapılan saldırılarda 500’den fazla polis öldürüldü.

10-  Ortakları Moncada ve Galeano’nun öldürülmesinde hatalıydı. Moncada için durun emri verdiğinde her şey çok geç olmuştu.

narcos 2 sezon fragman izle

11- Dizide babamı son günlerinde kalabalık bir orduyla dolaşıyor gibi göstermişler ama Angelito ve Chopo dışında hemen hemen herkes ölmüş ya da yakalanmıştı.

12- Hapishane sonrası anlatıldığı gibi saraylarda yaşamadık aksine fakir bir hayat sürdük.

13- Aslan / Lion ile ilgili olan hikaye tamamen yalan. O ABD’de yaşamadı. Castanolar tarafından işkenceyle öldürülene kadar babama sadık kaldı.

lion

14- Babamın Cali halkını tehdit etmesi diye bir şey söz konusu değil. Sadece kartelle savaştı.

15-  Ricardo Prisco dizide ilk sahneye çıktığı yerlere gelene kadar çoktan ölmüştü. Kendisi iyi bir doktordu. Kardeşinin yaptıklarını o yapmış gibi aktarmışlar.

16- Ailelere saldırmamak üzerine bir anlaşma vardı ve Gilberto Rodriguez’in düğününe babam saldırmadı. Onlar yine de 1988’de kardeşim ve benim olduğum binaya saldırı düzenlediler.

cali

17- Babam bizi bu dünyadan uzak tutmaya çalıştı, onun almadığı eğitimi almamız için çabaladı.

18- Babamla bir kez çatışma yaşadık ama o da Narcos’da gösterildiği gibi değildi.

19- Gilberto Rodriguez’in eczanelerine yapılan saldırıyı 1993 yılında gibi göstermişler ama 1988-1989 yıllarındaydı.

20-  Dizide gösterilmemiş ama babaannesi amcası Roberto ile birlikte babasına ihanet etmiş. Bu sayede Kolombiya’da huzur içinde yaşamışlar.

21- Almanya yolculuğunda babaannem bizimle birlikte değildi.

lord

22- Savcılığın bize yardım ettiği de koca bir yalan. Cali karteli savcılığın içinde paralel bir devlet gibi hareket ediyordu ve bize sağlanan her şeyden haberleri oluyordu.

23- Ünlü sunucu Virginia Vallejo hakkında da iki iddiası var. Birisi annesiyle hapisten kaçıştan sonra hiç konuşmadıkları yönünde. Diğeri ise babası Virginia Vallej’in Cali Karteli’nin patronlarının sevgilisi olduğunu duyduktan sonra onunla görüşmedi. Yani filmdeki aşk için para reddetme sahnesi saçmalık.

virginia-vallejo

24- Tequendama Oteli’ne hiç telefon göndermediğini söylüyor. Ve telefonda asla o kadar uzun konuşmadıklarını anlatıyor. Son operasyonun olduğu gün oteli kendi adını vererek aramış ve veda konuşması olduğundan uzun konuşmamış. Ona göre babası kendisini vurmuş, yani polis onu öldürmemiş.

25- Tequendama Hotel önünde gazeteci ölümü diye bir şey gerçekleşmedi.

26- Escobar ailesine ve büyüklerine hiç kötü davranmadı.

27- Annemi babamın ölümünden sonra büyük bir toplantıya çağırdılar. Rodriquez onu kurtardı dizide anlatıldığı gibi Gilberto değil. Bu kurtuluş da tam bir soygundu.

28-  Ve dizide babaannem annemi babama ihanet etmekle suçlasa da asıl babama ihanet eden oydu. Amcalarım Cali karteliyle ortak iş yaptılar ve ona ihanet ettiler.

pablo1

Daha önce gördünüz mü bilinmez ama bu fotoğrafın arka planında yer alan yer: Beyaz Saray

  • UYUŞTURUCU BİR BAŞ BELASIDIR VE SİZİ SEVDİKLERİNİZDEN AYRI TUTAR. SİZİ İSTEMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ YAPMAYA ZORLAR VE HAYATINIZI YOK EDER. UYUŞTURUCU BELASINDAN UZAK DURMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUZ.

 

 

Oğlunun iddiaları bu şekilde. Bakalım önümüzdeki sezonda neler olacak?

Escobar’ın hayatı hakkında bilinmeyenler için tıklayın