İzlemek İçin Dizi Mi Arıyorsunuz? Mr.Robot İle Tanışın

Bilişim dünyası ve sosyal medya ile ilgili olmayan insan sayısı artık çok az. Hayatımızın önemli izlerinin maillerde ve sosyal medyada yer aldığını söylemek de yanlış olmaz. Peki bir hacker’ın tüm bilgilerinizi nasıl incelediğine tanık olmak ister misiniz?

mr robot yorumlar

Son zamanların en konuşulan dizisi olan MR.ROBOT hızla izleyicilerini kendine bağladı. Elliot Alderson isimli karakterimiz bir siber güvenlik mühendisidir. İşinde çok iyi olan Elliot boş vakitlerinde ise internet üzerinden suçlularla savaşır. Onların bilgilerini hackleyerek gerekli güvenlik güçlerine bildirir. Anksiyete ve kronik depresyon hastası olan Elliot bunu ilaçlarla bastırmaya çalışır.

mr-robot-dizisi-konusu-yorumları

Allsafe Güvenlik’in güvenlik teknikeri olan Elliot’un hayat akışı bir gün sistemlerine giren bir virüs ile değişir. Sistemi zorlayan virüsü bulan Elliot “Leave me” yazısını görür ve ne yaparsa bu virüsü silemez. Mr.Robot’un kurucusu olduğu “FSociety” tarafından yerleştirilen yazılımla birlikte Elliot’un bu gruba katılımı gerçekleşir. Grubun amacı ve Elliot’un sallantılı hayatının konu alındığı diziyi şiddetle değil doğru düzgün tavsiye ediyoruz. İzleyenlerden de yorumlarını bekliyoruz.

IMDb’deki puanı 10 üzerinden 9.2

Oyuncu Karakter Hakkında
Rami Malek Elliot Alderson Allsafe Güvenlik’in güvenlik teknikeridir ve bir hackerdir. Anksiyete ve kronik depresyon hastasıdır.
Christian Slater Mr. Robot Elliot’u bulan yer altı hacker grubunun(fsociety) anarşistidir.
Portia Doubleday Angela Moss Elliot’un çocukluk arkadaşı ve Allsafe çalışanıdır.
Carly Chaikin Darlene fsociety üyelerinden biridir.
Martin Wallström Tyrell Wellick E Corp teknolojilerinin yöneticisidir. Vikipedia