Mezbahadan Kurtarılan Köpeğin Yeni Küçük Sahibi ile Değişimi Getiren Hikayesi

11

Pekin’de bir kadın, kendisine göre çok küçük bir kafeste sıkışmış vaziyette olan bir köpeğin yanından her gün geçiyormuş. Dükkan sahibine köpeğin sahibinin kim olduğunu sorduğunda, adam köpeğin yakında mezbahaya gönderilecek olduğunu söylemiş. O anda kadın ona yardım etmek zorunda olduğunu fark etmiş.

14

Bu iyi yürekli kadın, köpeği barınağa götürmeyi planlayarak, daha sonra adını Tiger koyacağı zor durumdaki köpeği adamdan satın almış. Fakat kızı Tiger’ı çok sevmiş ve annesini beraber ona yuva bulma konusunda ikna etmiş.

Tiger, bir anda kendi kızı için mükemmel bir arkadaş olmuştu ve o anda, onun çocuklu bir eve gitmesinin onun psikolojisi açısından ona çok iyi geleceği başından beri belli olduğunu fark etmiş.

980x

Çift uzun zamandır San Francisco’da bir aileyi ziyaret etmeyi planlıyormuş. Beraberlerinde Tiger’i de götürmüşler.

ABD’de Tiger, Çin’de katliamdan kurtarılan köpeklere yardımcı olan örgüt Duo Duo Project tarafından alınmış
Bu şekilde Tiger, yeni annesi Jenny Sehic ile tanışmış.

asa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sehic iş için önceden Çin’e seyahat etmiş ve kesimhaneye taşınmak üzere kamyon ile götürülen küçük kafeslerin içinde sıkışmış bir sürü köpek görmüş.

“Döndükten sonra köpek ve kedi eti ticareti ve bu olayı durdurmak için ne yapılması gerektiği hakkında daha iyi bilgi almak için Duo Duo’yu sosyal medyada takip etmeye başladım.” diye açıklıyor Sehic.

ddfd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu güzeller güzeli Tiger hala çok genç olmasına rağmen yeni evine vardığında, ailesi onun yaşlı görüntüsü karşısında hayrete düşmüş. ” Sanki çok zayıf ve kas sistemine sahip olmayan yaşlı bir köpek gibi görünüyordu. Sırtı çökmüştü ve açık bir şekilde onun için çok küçük olduğu belli olan bir kafesin tepesi yüzünden sırtında hala derin bir yara izi taşıyordu” diyor Sehic.

Tiger yeni ailesine karşı başta çok ürkekmiş ama onlara özellikle de Sloane’a alışması çok uzun sürmemiş.

asd

Neredeyse 3 yaşında olan Sloane, Sehic’ in kızı ve bu şeker kız ile Tiger çok kısa sürede çok yakın arkadaş olmuşlar
Tiger, Sloane’nın ilk köpeği ama kendisi her zaman bir hayvan severmiş.

adf

Neredeyse her şeyi birlikte yapıyorlar ve Tiger, yeni arkadaşının başının derde girmemesi konusunda ona göz kulak oluyor. Sloane neredeyse 3 yaşına basacakmış ve şimdiden Tiger’ın top atıp getirme oyununun büyük hayranı olduğunu öğrenmiş. Tiger sabırla topunu onun yanına koyuyor ve atması için bekliyormuş. Sloane çok uzağa atamasa da onunla vakit geçirmekten büyük zevk duyuyormuş.

ca

Sevgili Tiger ve yeni ailesi çok ama çok şanslı. Birbirlerini bulmuşlar. Umarız uzun seneler beraber yaşarlar. Darısı kurtarılmayı bekleyen kedi ve köpeklerde…

Birçok Çinli vatandaş ve yardım kuruluşları, köpek eti ticaretine karşı olsa da, maalesef bu ticaret hala devam etmekte, en önemlisi ve haftaya yapılacak olan Yulin Köpek Et Festivali gibi…

Eğer bu sevimli ve şanslı köpek Tiger gibi, başka köpekleri de kurtarmak isterseniz, Duo Duo Project’s donation page sayfasına göz atabilirsiniz.