Gündem Haberleri

Metro İnşaatı Sayesinde Kuyumcuya Kazılan Tünel Bulundu

Dudullu-Bostancı metro çalışmasının yapıldığı Ali Nihat Tarlan Caddesi’nde işçiler, Bostancı’da elektrik telleri için kazı yaptıkları sırada bir tünelle karşılaştı.

TÜNELİN KUYUMCUNUN YAKININDA DURDUĞU ANLAŞILDI
İşçiler yaptıkları incelmede tünelin bölgedeki bir kuyumcuya doğru ilerlediğini tespit etti. İşçiler bunun üzerine durumu polis ekiplerine ve kuyumcuya bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede iki yöne açılan tünelin bölgede bulunan bir kuyumcunun yakında durduğunu tespit etti. Olay yeri inceleme ekipleri tünel içerisinde ve çevresinde incelemeler yaptı.

2 METRE KALA BULUNDU

Yapılan incelemelerde yaklaşık 7 metre ileriye açılan tünelin caddede bulunan bir kuyumcuya gittiği tespit edildi. Kuyumcuya ulaşmaya 2 metre kaldığı belirlenen tünelin diğer ucunun da yolun karşı tarafına gittiği görüldü. Tüneli kazanların tespit edilmesi için çalışma başlatan polis ekiplerinin caddede zıhlı araçlar ile güvenlik önlemi aldığı görüldü.
“DELİK GÖZÜKEN KISIM ÇÖKTÜ”

Metro çalışmasında çalışan Gökhan Keser, “Çalışma yaparken önce bir delik gözüktü. Sonra o kısım çöktü. İçine girince iki tünel gözüktü. Bir tanesi kuyumcuya doğru çıkıyor. Diğeri öbür tarafa. Burada birde dövizci var. Sonra durumu kuyumcuya bildirdik” diye konuştu.

“ALLAH KORUMUŞ, VERİLMİŞ SADAKAMIZ VARMIŞ”

Kuyumcunun sahibi Yaşar Güder, “Metro çalışması sırasında işçiler fark ederek bize bildirdi. Tünel dükkanın iki metre yakınına yaklaşmış. Tünelin geliş istikametine baktığımızda hedef dükkan. Allah korumuş, verilmiş sadakamız varmış. Olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı” dedi.

KAYNAK: İHA / HABERLER.COM

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Click to comment

Yorum yap

YUKARI

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…