in ,

ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ BEĞENDİMBEĞENDİM KIZGINKIZGIN DUYGULUDUYGULU ÇOK KOMİKÇOK KOMİK

Kat Kat Göbek Yerine Düz Bir Karın İsteyenlerin Uzak Durması Gereken 10 Gıda Ürünü

Ne kadar uğraşsanız da bir göbeğinizi eritemiyor, aldığınız pantolonların içine giremiyor musunuz?

Hiç üzülmeyin. Bu durum oldukça normal. Çünkü karın bölgesinde biriken abdominal yağlar vücuttan atılması en zor olan yağ grubudur. Ancak bunun da bir çözümü var. Kararlı bir diyet programına uyup, spor yaparak ve en önemlisi de zararlı besin gruplarından uzak durarak düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Peki bu zararlı gıdalar nelerdir?

İşte Kat Kat Göbek Yerine Düz Bir Karın İsteyenlerin Uzak Durması Gereken 10 Gıda Ürünü;

1# Alkollü içecekler

Kimi alkollü içeceğin kalorisi yüksek olsa da asıl problem alkollü içeceklerin acıktırması ve doygunluk hissini kaybettirmesidir.

2# Gazlı içecekler

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için gazlı içeceklerden uzak durmak şarttır. Bu içeceklerin en düşük kalorili olanı bile metabolizma hızınızı düşürür ve vücudunuzun yağ bağlamasını teşvik eder.

3# Sakız çiğnemek

Çiğneme hareketi beyin ve mide tarafından yemek geldiğini dair sinyaller algılanmasına neden olur. Bu durum mide asidi üretimini arttırır ancak midenize herhangi bir yemek gitmediğinden dolayı tek hissedeceğiniz şey açlık olur.

4# Yüksek sodyum içeren ürünler

Tansiyon hastalarının uzak durması gereken şeker ve tuz, aslında tüm insanlar için zararlıdır. Yüksek sodyum içeren gıdalar sağlığınızı tehdit etmenin yanı sıra vücudunuzdaki yağları dışarı atmanızı sağlayacak sıvıların da vücudunuzda tutulmasına neden olur.

5# Fast-food ürünleri

Türlü sağlık sorununa sebep olan fast food ürünlerinin yapılan göbeklerin baş sorumlusu olduğunu asla unutmayın.

6# Mayonez

Mayonez ve türevi olan salataların %80 oranında yağ içerdiğini unutmayın. Mayonez yerine sebze pürelerini ya da doğal domates ezmelerini tercih edin.

7# Patates kızartması

Her ne kadar çok lezzetli olsa da patates kızartması doğmuş yağ açısından zengin yapısı nedeniyle oldukça tehlikelidir. Göbek yapmanın yanı sıra beyin fonksiyonları dahi olumsuz etkiyen doymuş yağdan kurtulmak adına tüm kızartmaları hayatınızdan çıkartmanız gerekmektedir.

8# Dondurma

Şeker açısından oldukça zengin olan dondurma karın yağlanmasının başlıca sebeplerindendir.

9# Gaz yapan yiyecekler

Yenildikten sonra bol miktarda gaz üreten gıdalar, düz bir karnın düşmanıdır. Fasulye, nohut, barbunya gibi gaz yapan yiyecekler yerine metabolizmayı ve sindirimi hızlandırıcı sebzeler yemek düz bir karın için olmazsa olmazdır.

10# Şekersiz ürünler

Şekersiz adı altındaki ürünler tam bir tuzaktır. Bu ürünler sadece diyabet hastaları üzerinde etki etmekte, geri kalanlar için göbek yapmaktan başka herhangi bir katkı sağlamamaktadır.

Kaynak: brightside.me