Gerçek Bir “50 First Dates” Hikayesi: Hafızasını Kaybeden Sevgilisini Kendine Yeniden Aşık Etti

Başrollerini Drew Barrymore ve Adam Sandler’ın paylaştığı “50 First Dates” filmini birçoğunuz bilirsiniz. 24 saatlik döngüler halinde hafızasını kaybeden sevgilisinin kendine yeniden aşık olmasını sağlamak için çaba gösteren genç bir adamın hikayesinin anlatıldığı film gerçeğe dönüştü.

Sıradan bir hayat yaşayan Jessica Sharman ve Rich Bishop çifti, her şeyden habersiz gelecek planlıyordu. Ta ki hayatları değişene kadar…

Jessica’nın rahatsızlanmasıyla çiftin hayatı bir anda tersine döndü. Bir dizi felç atağı yaşayan Jessica, sinir sisteminde meydana gelen rahatsızlıklar sebebiyle hafıza sorunları yaşamaya başladı. Bir süre daha devam eden hastalık sonucunda Jessica adını bile hatırlayamayacak hale geldi.

Yaşanan hafıza kaybı sonrası sevgilisi Rich’i de hatırlamayan Jessica, kimi zaman Rich’in oğlu olduğunu düşünüyordu. Jessica’nın ailesi ve Rich tüm çabalarına karşın bir türlü geçmişi hatırlamayan Jessica, geçmişi çağrıştırması için kendisine gösterilen fotoğraflara ve videolara anlamsızca bakıyordu.

Ancak Rich yılmadı. Bir an olsa bile Jessica’nın yanından ayrılmayan genç adam, ilişkilerinin tümünü en baştan sevdiği kadına yaşatmaya karar verdi. Rich çabaları sonrası tüm hayatını yeniden öğrenen Jessica’nın hafızı kısmen de olsa yerine geldi.

Genç kadın, “Rich ile ilk kez nerede ve ne zaman tanıştığımı hatırlamıyorum. Ama, ona ikinci kez aşık olduğum günü asla unutmayacağım. Doktorlar aynı olayın tekrar başıma gelebileceğini söylüyor. Bundan korkmuyor. Ne de olsa yanımda Rich var. Beni asla bırakmayacağını biliyorum.” ifadelerini kullandı.