in ,

Festivaldeki Bira İhtiyacı İçin Boru Hattı Döşendi

Almanya’daki bir müzik festivalinin bira ihtiyacını karşılamak için boru hattı inşa edildi. Boru hattı ile 400 bin litre bira taşınacak.

Bira tüketimiyle adından söz ettiren Almanya’da geleneksel heavy metal festivaline bira boru hattı döşendi. Boru hattının maliyeti ise 1 milyon Euro.

Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinde yer alan Wacken kasabasında düzenlenen geleneksel heavy metal festivali biranın su gibi tüketildiği organizasyonlardan biri. Bin 800 dolayında nüfusa sahip kasabada 1990 yılından bu yana heavy metal festivali düzenleniyor.

FESTİVALDE HER YIL 400 BİN LİTRE BİRA TÜKETİLİYOR!

Başlangıçta sadece Almanların katıldığı festival, zaman içinde 85 bin dolayında katılımla dünyanın en büyük heavy metal festivaline dönüşünce, her yıl 400 bin litre bira tüketen ziyaretçilerin bira ihtiyacını karşılamakta zorlanan organizatörler orijinal bir çözüm bulmuş.

BİRA TALEBİNE KÖKTEN ÇÖZÜM: 7 KİLOMETRELİK BİRA BORU HATTI

On binlerce ziyaretçinin katıldığı festivale fıçı ile bira yetiştirmekten bıkan ve uzayıp giden kuyruklara çözüm arayan organizatörler, birayı boru hattı ile taşımaya karar verdi. Ağustos ayında yapılacak festival için yerin 80 santimetre altından 35 santimetre çapında 7 kilometrelik boru hattı döşeniyor.

400 BİN LİTRE BİRA TAŞINACAK

Bira boru hattı aracılığıyla 400 bin litre bira taşınacak. Bu sayede barmenlerin saniyede altı bira birden hazırlayabilmesi mümkün olacak.

BORU HATTININ MALİYETİ 1 MİLYON EURO!

Boru hattının maliyetinin bir milyon Euro’yu bulduğunu belirten Wacken festivali organizatörü Holger Hübner, işlerini oldukça kolaylaştıracak boru hattı ile birlikte fıçı dolusu kamyonlar ve varillerle toprağın kimyasını bozmak zorunda da kalmayacaklarını söylüyor.

WACKEN, DÜNYANIN EN BÜYÜK HEAVY METAL GÖSTERİLERİNDEN BİRİ

Kasabanın adıyla anılan Wacken heavy metal festivali, dünyanın en büyük heavy metal gösterilerinden biri olarak kabul ediliyor. 27 yıl önce başlayan festival, bin 800 nüfuslu kasabaya her yıl 85 bin dolayında ziyaretçi çekiyor. Bu yıl 3-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak açık hava festivaline, aralarında Volbeat, Amon Amarth, Kreator, Accept ve Megadeth gibi grupların da yer aldığı 150 dolayında heavy metal grubunun katılması bekleniyor.

sondakika.com