in , ,

Felçli Kedilere Yürüteç Yapan Koca Yürekli Agop Usta

Agop Usta’yı tanıyanınız, duyanınız oldu mu? Bence bu muhteşem insanı tanımalısınız.

Agop Kuyumcuoğlu, mücevher, takı tasarımı yapan pek çok ustadan biri. Aynı zamanda kendisi kocaman yüreğe sahip olan bir hayvan sever. Agop Usta, bir arkadaşının felçli kedisinin yaşam kalitesini arttırmak istemiş ve onun için model bir yürüteç imal etmiş. Arkadaşının kedisi ile kalmamış; Facebook profilinde ihtiyacı olanların ulaşması için bir de gönderi paylaşmış. Bu sürede o kadar çok ihtiyaç sahibi onla ulaşmış ki bu kadar çok talep geleceği aklının ucundan bile geçmemiş. O da bu talepleri boş vermemek için işinden arta kalan zamanlarını kediler için yürüteç imal etmeye ayırmış.

Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-2-600x440

Agop Usta bu durum karşısındaki şaşkınlığını ve mutluluğunu şu sözlerle dile getirmiş:
“Benim sadece sakat hayvanları sahiplenen Dilek hanım diye bir dostum var, onda örnek yürüteci gördüm ve bana model olabilsin diye ödünç aldım ve tüm ölçülerini birebir yaparak imal etmeyi başardım. Ben iş sahibi biriyim ve yoğun çalışıyorum, ancak boş zamanlarımda bu tarz canlarımız için gereken şeyleri yapmaya çalışıyorum. Ama o kadar çok ihtiyacı olan hayvan sever mesaj atmış ki ne yapacağımı şaşırdım. Tabi bundan sonra biraz daha fazla zaman ayırmaya çalışacağım. Çünkü yürütece gerçekten çok ihtiyacı olan hayvan var. Ne kadar çok yapabilirsem o kadar iyi olur diye düşünüyorum.”

Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-4-600x440         Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-5-600x440

Agop Usta, aldığı fazlaca talepleri karşılamak için numune olarak tekrardan bir örnek yapmış ve birkaç firma ile konuşup masrafı ne ise karşılamak üzere seri üretime sokmayı düşünmekte. Çok geniş bir arkadaş çevresi olduğu için onların da kendisine yardım edeceğin, destek olacaklarını belirtiyor.

“Hayvanları çok seviyorum, tabi sadece hayvanlar değil, tüm yardıma muhtaç canları çok seviyor ve imkanlarım elverdiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.”

Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-7-600x600

Yaptığı yürüteci ihtiyacı olan bir yavruya yollamış ve hayat dolu, mücadeleci kediciğimiz ise hemen yürüteci ile anlaşıvermiş. Sürünerek yürümekten arka ayakları yara olan kedinin yürütecine kavuşması Agop Ustayı da çok mutlu etmiş.

Sakat-Hayvanlar-için-Yürüteç-Yapan-Agop-Kuyumcuoğlu-ajanimo-2-600x440

Dünyada halen daha böyle iyi yürekli insanların olduğunu görmek bizi de çok mutlu ediyor. Karşılık beklemeden bir cana can katmak kadar harika bir duygu olamaz sanırım. Helal olsun sana Agop Usta!