Doğum Sancısı Tutan Hamile Kedinin İçinizi Isıtacak Hikayesi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan bir Aile Sağlık Merkezi’nin kapısının önünde sürekli miyavlayan bir kedi görenleriniz oldu mu?  Sağlık görevlileri kedinin sürekli miyavlamasında bir gariplik sezmiş ki kediyi hemen içeri almışlar. Kedinin hamile olduğunu ve doğum sancısı çektiğini gören görevliler Tatvan Belediyesi’nin Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne telefon açarak durumu onlara anlatmışlar.

Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri  ise kedinin bulunduğu yere gelerek, doğum sancıları ile kıvranan kediyi alıp Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek orada tedavi edilmesini sağlamışlar.

dfsfdsfg

Bilindiği üzere kedilerin hamilelik süresi ortalama olarak 63–68 gün arasında değişmekte. Fakat bu kediciğimizin normal doğum süresinin geçtiği belirlenmiş ve sezaryen ameliyatına alınarak doğumu gerçekleştirilmiş. Dört tane de nur topu gibi güzel yavrusu olmuş.

Dünyamızda, ülkemizde böylesine güzel insanların olması beni her zaman umutlandırıyor. Sağlık görevlileri o gün o kediyi kovsalardı belki hem kendisi hem de dört tanecik yavrusu da ölebilirdi.