in

Cadılar Bayramı İçin Üretilen ‘Soyguna Uğrayan Kardashian Kostümü’ Tepki Çekti

ABD’li reality şov yıldızı Kim Kardashian’ın Paris’te kaldığı rezidansta soyulması girişimcileri harekete geçirdi. Yaklaşan cadılar bayramı için ‘soyguna uğrayan Kim Kardashian kostümlerini’ satışa sunan girişimcilere en büyük tepkisi ise ‘Kardashian sevmeyenlerden’ geldi.

Paris Moda Haftası’nı takip etmek için Fransa’ya giden Kardashian, kaldığı rezidansta silahlı saldırıya uğramış, soyguncular tarafından önce elleri bağlanmış, ardından da banyoya kilitlenmişti.

kardeshian-hirsizlik-kostumu

Kardashian’ın bu görüntüsü basına yansımasa da hayal gücünü kullanan ‘girişimcileri’ harekete geçirdi. ABD başta olmak üzere çok sayıda Batı ülkesinde kutlanan Cadılar Bayramı’nın yaklaşmasını fırsat bilen bir şirket ‘Parisli soygun mağduru’ adını verdiği bir kostüm seti satışa sundu.

‘Costumeish’ isimli internet sitesinde 70 dolar’a (yaklaşık 215 Türk lirası) satışa sunulan set içinde beyaz bir bornoz, uzun siyah peruk, siyah renk güneş gözlüğü, ağız tıkayıcı bir aparat, ip ve büyük taşlı bir yüzük bulunuyordu. Kostüm setinin tanıtımı için de “Bu cadılar bayramında pop kültürüyle bir eğlenin ve Sosyal Medya Kraliçesi gibi giyinin” notu eklendi.

‘SAYGISIZLIĞIN ÖTESİNDE’

Ancak bu kostüm, başta ‘Kim Kardashian’dan pek haz etmeyenler’ olmak üzere çok sayıda insanın tepkisini çekti.

Twitter’dan paylaşılan bir başka yorumda ise “Bu Kim Kardashian kostümü hiç doğru bir şey değil” ifadesi kullanıldı.

Kostümün satışa sunulduğunu internet sitesinde de çok sayıda olumsuz yorum paylaşıldı. Onlardan bazıları ise şöyle: Kim Kardashian’ın hayranı değilim ama bu mide bulandırıcı. Hiç komik değil. Kim’in içinde olduğu durum siz ya da bir başkası için bir şaka olmamalı. Sadece ünlü olduğu için daha az insan değil (sizin gibi iğrenç insanlardan farklı olarak).

kardeshian-hirsizlik-kostumu-1

UMARIM KAPATILIRSINIZ VE SİZİ DAVA EDER.

Bir Kardashin hayranından gelmiyor ama bu apaçık saldırganlık. Bunu kim sipariş ettiyse bir kardashian kadar zavallı ve aptaldır. Ama cidden bunu sipariş ederseniz umarım soyulursunuz. Bu gülünecek bir şey değil bu sadece saçma ve lezzetsiz.

KOSTÜM İNTERNET SİTESİNDEN KALDIRILDI

Gelen tepkilerin ardından geri adım atan firma, ‘Parisli soygun mağduru’ adını verdiği kostüm setini satıştan kaldırdı.

Sputnik