Akıl Sır Erdirmekte Zorlanacağınız 15 İlginç Olay

Dünya üzerindeki çeşitli ülkelerde yaşanan ve birçoğumuzun doğruluğuna inanamayacağı birbirinden garip 15 olayı sizler için bir araya getirdik.

İşte Akıl Sır Erdirmekte Zorlanacağınız 15 İlginç Olay;

1# Genç futbolcuların David Beckham’a özenerek saçlarını uzatmaları ve ilginç şekiller vermeleri Çin Futbol Federasyonu tarafından yasaklanmıştır.

2# Jake Fen isimli Macar vatandaşı eşini korkutmak amacıyla kendini asmış pozu verdi. Eşini o halde gören kadın eve girince baygınlık geçirdi. Kapıyı açık gören komşu ise iki cesetle karşılaştığını düşünüp evi soydu. Topladıkları ile çıkan komşuya atan Jake, komşunun korkudan ölmesine sebep oldu. Tüm bu yaşanalar sonucu Jake beraat etti.

3# Gaziantepli öğretmen Naci Yengin yazdığı kitabın tanıtımını çiğköfte ile yaptı. Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığının olmadığından şikayet eden Yengin, ilk imza gününü de çiğrkötecide yaptı.

4# New York’taki 5. caddede meydana gelen kazada bir araç adama hafifçe çarptı. Adam tam yerden kalkıyordu ki uyanık biri yerdeki adama kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyledi. Yaşanan bu hengame içinde yerdeki adamın kalktığını sanan araç sürücüsü gaza bastı ve yerdeki adamı öldürdü.

5# Ailesine şaka yapmak isteyen muzip kadın cenaze şirketi ile anlaşarak, kalp krizi geçirdiğini söyleyerek annesini kandırdı. Cenazeye gelen aile tabutun başında toplandığı anda kadın aniden ayağa fırladı. Bu esnada kalp krizi geçiren kadının kızı öldü.

6# Washington’daki bir hapishaneden kaçan suçlu kız arkadaşıyla gününü gün ederken, bir türlü gelmek bilmeyen kız arkadaşı için polisten yardım istedi. Ancak bu esnada ismini söyleyen kaçak polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

7# Michigan’da sarhoş bir hırsız iki kadın hizmetçiyi soymaya kalktı. Ancak kadınlar parayı vermemekte ısrar edince hırsız polis çağıracağını söyledi. Kızlar aldırmayınca adam gerçekten polis çağırdı ve tutuklandı.

8# Pennsylvania Radnor’da şüpheliyi sorgulayan bir polis şüphelinin kafası metal bir süzgeç yerleştirip, tellerle bu süzgeci fotokopi makinesine bağladı. Makinenin yalanları yazdığına inanan şüpheli, suçunu itiraf etti.

9# Birbirleriyle geçinemeyen iki kardeş olan Marko ve Roberto de Solisa’dan Marko kardeşini tek kurşunla öldürdü. Ancak ortada bir sorun vardı. Siyam ikizi olan kardeşler aynı vücuda bağlıydı ve Roberto’nun ölümünden 5 dakika sonra Marko da öldü.

10# Kamboçya ordusuna mensup iki asker patlamamış mayınla futbol oynarken öldü. Ancak olayı daha ilginç noktaya getiren ise ölen iki askerin Kamboçya ordusunun “en iyi mayın uzmanları” arasında yer almasıydı.

11# Aşırı tükürme alışkanlığı olan asker tükürerek sokak lambasını vurmak isterken 11. kattan düşerek öldü.

12# Bunalıma giren genç 10. kattan kendini aşağı attı. Aynı binanın 9. katında gencin birbirleriyle sürekli kavga eden anne ve babası oturuyordu ve 8.katta ise intihar eden gencin hayatını kurtarabilecek çelik bir ağ bulunuyordu. Gencin intihara kalkıştığı sırada 9. katta anne ve babası yine ağır bir kavga ediyordu. Eşine iyice sinirlenen baba elindeki av tüfeğini çekti ve tetiğine bastı. Anne son anda kendini yere atarak hayatını kurtardı ancak tüfekten çıkan saçmalar o sırada 9. katın hizasında bulunan gencin başına isabet etti ve genç oracıkta vefat etti.

13# Kelepçeyle ile oynarken kendini kelepçeleyen ve anahtarı bulamayan adam çilingir çağırmak yerine polisten yardım istedi. Adamı kelepçeden kurtaran polisler adamın ödenmemiş kefalet borcu olduğunu fark edince adamı yeniden kelepçelediler.

14# Gillette şirketi 1902 yılında güvenli jilet satmaya başladı ancak kullanıcılar jiletin kesmediğini söyleyerek firmaya olumsuz geri dönüşler yaptı. Gillette yetkilileri mutsuz müşterilerin jiletin sarılı olduğu kağıdı çıkarmadığını fark etti.