Gündem Haberleri

ABD’nin 4 aydır çözemediği tuhaf olay

ABD’nin Kaliforniya ile Oregon eyaletleri arasında tanımlanamayan uçan bir cisim (UFO) görüldü. Olay 25 Ekim 2017’de gerçekleşti. Savunma ve havacılık haberleri yapan The War Zone adlı Amerikan haber sitesi, söz konusu durumun alışılmadık olduğunu belirtti.

Amerikan hava sahasında zaman zaman telsizleri bozuk olan ve alıcıları kayıp uçakların tespiti konusunda karmaşa yaşandığını ancak sonunda ne olduklarının tespitinin yapıldığını yazan The War Zone sitesi, bu kez radarda tespit edilen ve başka uçaklar tarafından da görülen uçan cismin kimliğinin anlaşılmadığını yazdı. Uçan cisimle radyo bağlantısı da kurulamadı.

JETLER HAVALANDI

İlk olarak Kaliforniya’ya Sacramento kenti üzerinde tespit edilen ve havadaki uçakların da gördükleri uçan cisim Oregon’a bağlı Portland kentine yaklaştığında Amerikan hava kuvvetleri harekete geçti. F-15’ler cismin görüldüğü yere doğru havalandı ancak jetler hiçbir şey bulamadan geri döndü.

PİLOT: ONU GÖRÜYORUZ AMA NE BİLMİYORUZ


Haberler İngiliz basınına da yansıdı. Federal Havacılık Kurulu ile Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı yetkililerinin birbirleriyle yaptığı telsiz konuşmaları da haberlerde verildi. Konuşmalarda yetkililer, bunun ne olduğuna dair bilgileri olmadığını söylüyor. Kuleyi arayan bir pilot ise “Beyaz bir nokta var. Onu görüyoruz ama kimlik tespiti yok” diyor. Bunun ardından savaş uçakları havalanıyor. Daha sonraki konuşmalarda yetkililerden biri diğerine söz konusu uçan cismin nereye gittiğini belirleyemediklerini söylüyor. Yetkililer, “Bu tuhaf. Gerçekten tuhaf” ifadelerini kullanıyor.

Hürriyet

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 50.000000%

2 Comments

2 Comments

 1. gurupow1

  29/03/2018 at 2:04 PM

  İstanbul kadıköy’de bekleniyorsunuz sayın uzaylılar, bir an önce hadi artık

 2. orhan

  27/02/2018 at 9:32 AM

  Sanki devamlı buradalar ama şöyle düşünmek lazım; Biz onların farklı gezegenlerden uçarak geldiği düşünürüz! işte bizi buldular keşfettiler inceliyorlar vs. bu insanca bir fikir ve çok anlamsız.

  Bana göre durum farklı kimsenin bir şey bulduğu yok onlar zaten buradalar

  Sistemleri 1000 lerce yıldır sabit ve çevremizde görmediğimiz bir platform var yani yuvarlak bir alışveriş merkezi düşünün onun tam ortasında da bizi düşünün..

Yorum yap

YUKARI

Hey there!

Forgot password?

Don't have an account? Register

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

Processing files…