Yolda 20 Bin Lira Buldu, 3 Bin Lirası İle Borcunu Ödeyip Kalanı Sahibine Teslim Etti

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi’nde, yolda yürürken yerde 20 bin lira bulan Eyüp Doğan, 3 bin liralık borcunu ödeyip kalanını sahibi Bayram Konak’a teslim etti.

parabul

20 BİN LİRA BULDU

İlçede esnaflık yapan Bayram Konak, geçen hafta salı günü bankadan çektiği 20 bin lirayı Atatürk Caddesi’nde düşürdü. Bir süre sonra yoldan geçerken parayı çaycılık yapan Eyüp Doğan buldu. Doğan, bulduğu 20 bin liranın 3 bin lirasıyla kendi borçlarını ödedikten sonra polis aracılığıyla paranın sahibi Bayram Konak’ın oğlu Duran Konak’a ulaştı ve 17 bin lirayı teslim etti.

“HARCADIĞI PARAYI HELAL ETTİ”

Duran Konak, 20 bin liranın yüzde 15’i ile borcunu ödeyen Eyüp Doğan’a harcadığı parayı helal ettiklerini ve her hangi bir talepte bulunmayacaklarını belirterek, şöyle dedi:

“BU ZAMANDA BUNA ŞÜKÜR”

“Geçtiğimiz hafta Salı günü Atatürk Caddesi’nde 20 bin lira kaybettik. Bankanın ve esnafın güvenlik kameralarından baktık ama sonuca ulaşamadık. Sonra belediyeden ilan verdik. İlanı duymuş olacak ki sağ olsun bize paramızı teslim etti. Bu zamanda böyle insanlık zor bulunur. Paranın bir bölümüyle borçlarını karşılamış. Parayı kendisine helal ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun.”

Parayı bulan Eyüp Doğan’ın çalıştığı çay ocağının sahibi Mehmet Tıraş ise çalışanı Eyüp Doğan’ın rahatsızlandığı için hastanede olduğunu ve davranışını taktir ettiğini söyledi.

Sondakika.com