Sony’nin Yeni Amiral Gemisi PlayStation 4 Pro’nun Fiyatı Belli Oldu

Sony’nin PlayStation 5’ı ne zaman çıkaracağı ile dedikoduların ortada dolaştığı anda PlayStation 4 Pro modeli tanıtılmıştı. PlayStation 4’e kıyasla çok daha güçlü olduğu ifade edilen Pro’nun oyunculara 4K çözünürlükle oyun oynama imkanı verileceği belirtilmişti.

10 Kasım’da dünya ile aynı anda Türkiye’de piyasa sürülecek konsolun en çok merak edilen noktası ise fiyatı olmuştu. Ülkemizde elektronik ürünlerinin fiyatlarının dünyanın kalanına kıyasla çok daha pahalı olması yeni çıkacak PlayStation 4 Pro için oyuncuları korkutmuştu. Ancak beklenen olmadı ve PlayStation Türkiye beklenen oyun konsolunun ülkemizde 1699 TL fiyatla satılacağını açıkladı.

ps4pro

Beklenildiği kadar yüksek fiyattan piyasaya sürülmeyen PlayStation 4 Pro, dünyadaki satış fiyatları ile karşılaştırınca her şeye rağmen yine de bir miktar pahalı olarak satışa sunulacağı görülüyor. Dünyada €399/$399/£349 gibi fiyatlardan piyasaya sürülecek olan  PlayStation 4 Pro  ülkemizdeki fiyat farkına rağmen yüksek görüntü kalitesi ve VR(sanal gerçeklik) desteğine sahip olması nedeniyle büyük ilgi görmesi tahmin ediliyor.