Soma’daki Madencilerin Banka Borçlarını Ödeyen Kahraman: Volkan Demirel

Simge isim olmanın zorluğudur Volkan Demirel’in seveni de sevmeyeni de çok. Ama Fenerbahçe’nin kaptanının bu yaptığı hareket onu seven sevmeyen herkesin takdirini toplayacak cinsten. Soma’yı unutmak ne mümkün tam 301 can o gün hayata veda etti. Rakamla yazınca anlam ifade etmiyor belki ama 301 baba, 301 kardeş, 301 hayal demek bu.
soma

Olayın ardından çok sayıda kurum ve kuruluş yardım edeceğini açıkladı, bir kısmı da gerçekleştirdi. Ama bir kişi vardı ki o sessiz sedasız yaptı yardımını.

soma2

O kişi Soma’daki madencilerin ve akrabalarının bankalara olan borçlarının büyük bir kısmını kapatan Volkan Demirel.
volkan demirel

940 bin ile 1 milyon TL arasında bir borcu ödemiş. Takım arkadaşlarını da Soma’ya yardımcı olmaları için teşvik etmiş ve onların da benzer ödemeler yapmasını sağlamış.
volkan-demirel-milli-takim
Olayın duyulmasının ardından da bir açıklama yapmış.
“Vefat eden 301 madencimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine tekrardan başsağlığı dilerim. İhtiyaç duyulduğu dönemlerde ben ve takım arkadaşlarım elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Destek olmaya da devam edeceğiz. Ama bu desteklerin haber olmasından rahatsızlık duymaktayız. Bunun gibi hassas konularda daha özenli haberler yapılmasını, hatta hiç haber yapılmamasını rica ederim.”

Helal olsun Volkan Demirel!