Şiddete Uğrayan Kadınlara Ücretsiz Nakliye Hizmeti Sağlayan Güzel Çocuklar

Aile içi şiddete uğrayanların yanında olmak adına kurulan MeatHead Movers isimli nakliye şirketini öğrendik bugün. Facebook’taki Ben Bugün Bir Şey Öğrendim isimli sayfadan Zeynep Özkalay’ın anlatımıyla o güzel insanları tanıyalım:

image

Ben bugün California’da bir nakliye şirketinin, aile içi şiddete maruz kalanları ücretsiz olarak taşındırdığını, taşınma anında da sıkıntı çıkarsa diyerek sporcu öğrencileri kullandığını öğrendim.

Şirketin sahiplerinden Aaron Steed, düzenli olarak dayak yiyen (genellikle) kadınlardan telefon aldıklarını, nasıl taşınacağını bile bilemeyen bu insanların acılarını nasıl paylaştıklarını anlatıyor. Potansiyel olarak hayat kurtardıklarını fark edince de iş modelini buna göre düzenliyorlar.

Meathead Movers adlı şirket hem yerel aile içi şiddet sığınma evleri ile hem de sporcu üniversite öğrencileriyle birlikte çalışıyorlar. Taşınma esnasında bir gerilim yaşandığında da sorunu hızlıca çözebiliyorlar.

Yardım etmek isteyenlerden tek dilekleri ise bu sığınma evlerine bağışta bulunmaları. Hem ABD hem de tüm dünyadaki sığınma evlerine buralardan ulaşabilirsiniz:

https://www.domesticshelters.org/
http://www.hotpeachpages.net/

Kendi web siteleri üzerinden diğer şirketleri de benzer yardımlara teşvik ediyorlar: http://www.meatheadmovers.com/pledge/

Meathead Movers’ın LA Times gazetesinde çıkan kurtarma hikayeleri için: http://lat.ms/1TZdG9l