Pablo Escobar’ın Disney World Gezisi Fotoğrafları Yayınlandı

Pablo Emilio Escobar Gaviria, nam-ı değer Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın ailesini de alıp Orlando, Florida’da yer alan Disney World’ü ziyaret etmesinin fotoğrafları yayınladı.

pablo-escobar-disney-world-gezisi-1981

80’lerin başında Pablo Escobar Kolombiyanın en zengin adamıydı. Kokain piyasanın %80’inin sahibi olan Medellín kartelinin lideriydi. 1981 Mayısında ailesini de alıp Walt Disney World Florida’yı ziyaret etti. Yolculuğu kız kardeşi Alba Marina Escobar ayarlamıştı.

pablo-escobar-disney-world-gezisi-1981-2

Escobar Disney World ziyaretinde yanına eşi Maria Victoria Henao, 5 yaşındaki oğlu Juan Pablo, annesi Hermilda, kardeşi Roberto ve kuzeni Gustavo Gaviria’yı aldı. Oğlu Juan Pablo bu yolculuğu kitabında bu ziyaretten “Ailemizin yaşamı henüz baskılarla ipotekli duruma gelmemişti. Babamın haz alarak abartılı eğlendiği tek dönem olmuştu.” diye bahseder.

pablo-escobar-disney-world-gezisi-1981-3

Netflix’in popüler dizisi Narcos’un Deutschland 93 isimli bölümünde, Pablo Escobar rolünü başarıyla oynayan Brezilyalı aktör Wagner Moura bu geziye “Disney World’ü hiç ziyaret ettin mi? Çok güzel, çok düzenli ve temiz.” cümlesiyle gönderme yapıyor.

Aynı gezide Pablo Escobar’ın roller coaster’dan biraz korktuğuna da değinmiş oğlu. Biz buna pek inanmadık tabi.

  •  UYUŞTURUCU BİR BAŞ BELASIDIR VE SİZİ SEVDİKLERİNİZDEN AYRI TUTAR. SİZİ İSTEMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ YAPMAYA ZORLAR VE HAYATINIZI YOK EDER. UYUŞTURUCU BELASINDAN UZAK DURMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUZ.