Okulda Zorbalığa Maruz Kalan Down Sendromlu Çocuğun İmdadına Bakın Kimler Yetişti

Ağustos sonu öğrenciler için tek bir şeyi ifade eder ve o da okula ger dönüştür. Bazı çocuklar içinse okulun başlangıcı anksiyeteye neden olur. Çünkü eğitim öğretim yılı başladığında bazı çocuklar diğerleri tarafından okul zorbalığına maruz kalır.

okulda sendromlu cocuk ve motorcular kapak

Birçok çocuk okula başladığı zamanlarda bu tür kötü davranışlara maruz kalmıştır. Bu yüzden Sean Maehrer’ın annesi liseye başlayacak olan down sendromlu oğlu için endişelenmeye başlamıştı.Ancak motorsikletli grubun oğlu Sean’ı okul öncesi ve sonrasında koruyacaklarından habersizdi.Pensilvanya’da yaşayan Sean Maehrer eylül 2015’te liseye başlayacak kendi halinde ve mutlu bir çocuktu. Sean’da down sendromu vardı. Annesi ise diğerlerinden farklı görünmesi sebebiyle diğer çocukların ona zorbalık yapacağından endişeliydi.

okulda sendromlu cocuk ve motorcular 3

Ailesi Facebook’ta çocuğunun geleceği hakkında endişe duyduklarını açıklayan bir gönderi paylaştı. Bir motorsiklet grubu üyeleri yazıyı gördü ve Sean’a yardım eli uzattı.

okulda sendromlu cocuk ve motorcular 7

Okulun ilk günü Maehrer ailesinin kapısını birileri çaldı. Dışarıda ise uzun bir motorsiklet kuyruğu ve onlarca motorcunun çocuğu okula götürmek üzere dışarıda beklediğini gördüler.

okulda sendromlu cocuk ve motorcular 4

Motorsikletliler, diğer çocuklar Sean’ı kendileriyle görünce ona zorbalık yapmayacaklarını aksine çocuğun havalı olacağını düşündüler. Motorsikletlilerin okula giderken oluşturduğu uzun kuyruk, Sean’ın hayatının film şeridini simgeler nitelikteydi.

okulda sendromlu cocuk ve motorcular 8

Sean’ın ailesi motorsikletliler sayesinde oğlunun lisede geçirdiği ilk günü ve arkadaşlar edinmesini hiçbir zaman unutmayacak. Motorsikletli grup bazen okula geliyor ve Sean iyi mi diye kontrol ediyorlar. Motorsikletliler dışarıdan sert görünebilirler. Ancak altın gibi birer kalpleri var. İyi yürekli motorcular bir kez daha dış görünüşe bakarak insanları yargılamamayı bize öğrettiler. Duygu yüklü hikayeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: TRNewsner