Mutfağın Kralı Olmanızı Sağlayacak 11 Yaratıcı Püf Noktası

Mutfağınızda gerçek bir usta olmak ister misiniz? Gözyaşı dökmeden soğan doğramak? Tek hareketle yumurtayı kabuğundan ayırmak? Yemek pişirmenin tüm gizli püf noktalarını bilmek?

“Tabii ki” diyorsanız, o zaman bu içeriğimiz tam size göre. İşte Mitolojideki Mutfak Tanrısı – Mutfakos- Olmanızı Sağlayacak 11 Yaratıcı Püf Noktası;

1# Yoğurt Damlaları


Yoğurt damlaları lezzetli, sağlıklı ve özellikle çocuklar için mükemmel bir aperatiftir. Yoğurt damlalarını hazırlamak için yoğurdu plastik torba ya da krema torbası aracılığı ile yağlı kağıt üzerine istediğiniz boyutta sıkın ve 1 saat boyunca derin dondurucuda bekletin.

2# Ağlamadan Soğan Kesmek

Soğanların sizi gözyaşları içinde bırakmasının önlemek için, soğanları işlem yapmadan 15 dakika önce buzdolabına koyun.

3# Kolayca Yumurta Soymak

Yumurta haşladığınız suyun içine bir dilim limon atmak yumurtanın daha kolay soyulmasına yardımcı olacaktır. Limonun olmadığı yerde yarım çay kaşığı kabartma tozu da aynı etkiyi gösterecektir.

4# Yumurta Olmadan Hamur İşi Pişirmek

Çörekleri veya diğer hamur işlerini pişirirken aniden yumurtanızın bittiğini fark ederseniz, bunun yerine muz kullanabilirsiniz: 1 yumurta yerine yarım muz kullanmak aynı etkiyi yaratacak ve tadı kesinlikle kötü olmayacaktır.

5# Mükemmel Kahve

Kahveyi öğütmeden önce içine bir çorba kaşığı tuz ve tarçın koymak kahvenizin tadını mükemmelleştirecektir. Tuz yanık tadın verdiği acıyı alırken, tarçın ise kahveye inanılmaz bir tat katacaktır.

6# Bıçak Olmadan Elma Nasıl İkiye Bölünür?

Bıçak olmadan elmayı ikiye bölmeniz gerekirse;
*elmanın kökünü bükerek çıkarın
*uygun bir yer bulana kadar elmayı elinizde döndürün
*yukarıdan bastırarak elmayı iki eşit parçaya kolaylıkla ayırın

7# Sarımsak Soymanın En Hızlı Yolu


Sarımsağı hızlıca soymak için 15 saniye mikrodalga fırına koyun. Kabuğunun hızlıca soyulduğunu göreceksiniz.

8# En Lezzetli Dolmalık Biber

Bir biber satın alırken, çevirin ve alt kısmına bakın. Eğer 3 bombe görürseniz, bu “erkek” biber; 4 bombe görürseniz “dişi” anlamına gelir. “Dişi” biber daha tatlıdır ve onları taze kullanmak daha iyidir. “Erkekler” biberler ise daha katıdır ve lezzetleri daha derindir, bu nedenle çeşitli yemekler için mükemmel malzemelerdir.

9# Bıçak Kullanmadan Pasta Dilimlemek

Diş ipini, kek veya pastayı eşit parçalara bölmek için kullanabilirsiniz

10# Kızartmadan Çok Daha Fazlası

Patatesi kızartmaktan daha iyi bir yöntem olmadığını düşünüyorsanız, bu tarifimiz sizin için. Patatesi ince dilimler halinde kesin ve kesilen yerlere tereyağı koyup, tüm patatesin üzerine zeytinyağı, tuz ve biber ekleyin. Tüm bu hazırlığınızı 220 ° C’ye ısıtılmış bir fırında 40 dakika pişirin. Kızartma yerine fırında patatese şans verin.

11# En Hızlı Patates Soyma Yöntemi

Patatesi çok hızlı soymak için;
*patatesin üzerine küçük çizikler atın
*bir tencere içine attığınız patateslerin üzerine sıcak su ekleyin ve kaynayana kadar ocakta ısıtın
*sıcak suyu boşaltıp yerine soğuk su ekleyin
*kabukları patates üzerinde tek seferde çekip alın

Kaynak: brightside.me