Köpeklerin Acı Çekmesine Dayanamayan Adam 450 Köpeğin Hayatını Kurtardı!

Belki dünyada buna benzer hiçbir yer yoktur!

Sırbistan’daki bu barınakta, eskiden evsiz olan 450 köpek şimdi beraber tüm gün koşuyor ve oynuyorlar. Ve bunların hepsi bir adam sayesinde başarıldı!

980x

Sasa Pejčić, çevresinde baktığı her yerde istismara uğramış, beslenmemiş ve yalnız sokak köpeklerini acı çekerken görmeye dayanamamış. Bildiğimiz gibi sokaklardaki tek alternatif yaşam, köpek yakalayıcıların ellerindeki ölümleri…

Bu yüzden bakabileceği kadar köpeği almaya başladı ve kısa süre sonra kendini yüzlerce köpek bulunan bir barınak işletirken buldu.

980x

Pejčić sayesinde hiç evi olmamış bu köpekler gereken tıbbi bakıma, istedikleri kadar yemeğe ve gece uyuyabilecekleri yumuşacık yataklara sahip oldular. Hepsi kısırlaştırıldı ve sakat olan köpeklere yürüyebilmeleri için tekerlekler sağlandı.

En önemlisi de, kendilerini buna adamış insanların sevgisine sahip oldular <3.

980x

Pejčić barınağı birkaç yıl önce aldığı eski bir ahırda işletiyor. Onun hayat kurtaran çalışması ve küçük personeli, dünya çapında küçük çaplı hayvan kurtarma işlerine yardımcı olmak için çalışan Amerikan organizasyonu The Harmony Fund tarafından destekleniyor.

“Burada seviliyorlar ve basit bir şekilde köpek olmalarından başka onlardan bir şey beklenmiyor. Birçoğu yurtdışında güzel yuvalara yuvalandırıldı ve diğerleri kalan zamanlarını barınakta geçirecek” diyor the Harmony Fund kurucusu Laura Simpson.

Barınak ve orada yaşayan 450 köpek yemek ve diğer harcamalar için çoğunlukla bağışa ihtiyaç duyuyor.

980x

Pejčić olmadan bu köpeklerin evi, yemeği ve umudu olmazdı. Sayesinde, hayatları basitçe bir köpek cennetine dönüştü. Bu köpekleri desteklemek için nasıl yardım edebileceğiniz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bağış sayfasına bir göz atın.

Bu iyi yürekli adamı içtenlikle kutluyorum. Umarım hepsi için her şey daha güzel olur…

Aşağıdaki videoyu izleyerek barınaktaki yaşama bir göz atabilirsiniz 😉