iPhone 7 Sloganından Penis Anlamı Çıkıyor

Apple, iPhone 7 için “İşte 7” sloganını kullanıyor. Ancak Hong Kong’da bu sloganın çevirisi aynı zamanda “İşte penis” anlamına da geldiği için Hong Kong’ta şirket alay konusu oldu.

iphone-slogan-penis

Her yeni iPhone modelinde Apple farklı sloganlar kullanıyor. Örneğin iPhone SE çıktığında şirket “Küçük bir telefon. Büyük bir adım” sloganını kullanmıştı.

iPhone 7 ise dünya genelinde “İşte 7” sloganını kullanıyor. Orijinali “This is 7” olan bu slogan her ülkede o dilin anlayışına göre biraz değiştirilerek kullanılıyor.

Ancak söz konusu Hong Kong olduğunda işler çok daha komik bir hâl almış durumda. Çünkü “This is iPhone 7” sloganı kanton lehçesinde “İşte penis” anlamına da geliyor.

Hong Kong, iPhone sloganını konuşuyor
Kanton lehçesine göre bu sloganın “İşte penis” anlamına çıkmasındaki sebep 7 rakamı ile ilgili.

Çünkü bu lehçede 7, “chat” olarak telaffuz ediliyor ve bu telaffuz aynı zamanda Dailymail’in haberine göre penis anlamına da geliyor.

O nedenle aslında Apple’ın “İşte 7” demek istediği iPhone 7 sloganı şu anda Hong Kong’ta yaşayan insanlar tarafından çokça konuşuluyor.

Birçok insan yukarıda gördüğünüz gibi sosyal medya hesaplarından slogan ile dalga geçiyor. Bakalım Apple, istenmeden ortaya çıkan bu komik durum için ülkede farklı bir slogan kullanmayı tercih edecek mi?

Kaynak: shiftdelete