IMDb’de 2016 Yılının En Çok Aranan 10 Oyuncusu

Dünyaca ünlü film veritabanı IMDb 2016 yılının en çok aranan oyuncularının bulunduğu bir liste hazırladı. Kadın oyuncuların üstünlüğünün göze çarptığı listede Emilia Clark, Margot Robbie gibi önemli isimler de yer aldı.

İşte IMDb Kullanıcılara Göre 2016 Yılının En Çok Aranan Oyuncuları;

10# Leonardo DiCaprio
leonardo-di-caprio

The Revenant filmiyle Oscar’a kavuşan ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio listeye on numaradan dahil oldu.

9# Haley Bennett
haley-bennett

The Magnificent Seven ve The Girl on the Train yapımlarıyla seyirci karşısına çıkan Haley Bennett listede dokuz numarada yer aldı.

8# Daisy Ridley
daisy-ridley

Star Wars: The Force Awakens gibi çok önemli bir yapımda rol alan Daisy Ridley listedeki sekiz numarayı da kaptı.

7# Alicia Vikander

AppleMark

Ex Machina ve The Man from U.N.C.L.E filmelerindeki başarısını bu yıl rol aldığı The Danish Girl filmiyle perçinleyen ve bu rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Alicia Vikander listede yedi numarada.

6# Gal Gadot
gal-gadot

Batman vs Superman: Dawn of Justice filminde karşımıza çıkan Gal Gadot önümüzdeki da Wonder Woman filmiyle bu listede yer alacak gibi duruyor.

5# Morena Baccarin
morena-baccarin

Gotham dizisiyle şu sıralar ortalığı kasıp kavuran Morena Baccarin, Deadpool filminde aldığı rolle listeye beşinci sıradan girdi.

4# Tom Hardy
tom-hardy

Geçtiğimiz yılın bir numarası olan Mad Max, Legend ve The Revenant filmlerinin yıldızı Tom Hardy bu sene dördüncü sırada.

3# Millie Bobby Brown
millie-bobby-brown

Geçen yılın önemli yapımlarından olan Stranger Things’in yıldızı Millie Bobby Brown canlandırdığı Eleven rolüyle bu seneki listede üç numarada.

2# Emilia Clarke
emilia-clarke

Game of Thrones dizisinin yıldızı Emilia Clarke listemizde olmazsa olmazdı. Star Wars’un yeni yapımı Han Solo filmi kadrosuna da katılan Clarke daha uzun sürebu listede olacak gibi duruyor.

1# Margot Robbie
margot-robbie

Listemizin bir numarası tabi ki de Suicide Squad filminde canlandırdığı Harley Quinn karakteriyle Margot Robbie’ye ait.