Hem Marvel Hem de DC Comics Filmlerinde Yer Alan 12 Oyuncu

Piyasanın Marvel ve DC Comics arasında ikiye bölündüğü çizgi roman uyarlaması filmlerde her iki taraf da rol almış, en önemli oyuncuları sizler için bir araya getirdik.

İşte Hem Marvel Hem de DC Comics Filmlerinde Yer Alan 12 Oyuncu;

1# Idris Elba (Thor – The Losers)

Usta oyuncu Idris Elba Heimdall rolüyle Marvel’ın Thor filminde, Roque rolüyle ise DC Comics’in The Losers filminde rol almıştı.

2# James Marsden (X-Men, Superman Returs)

James Marsden Cyclops rolüyle Marvel’ın X-Men serilerinde, Lois Lane’nin nişanlısı Richard rolüyle ise DC Comics’in Superman Returs filminde rol almıştı.

3# Ben Affleck (Daredevil, Batman v Superman: Dawn of Justice)

Marvel kariyeri Daredevil ile tam bir faciaya dönüşen Ben Affleck, DC Comics kariyerinde ise istenilen başarıyı Batman rolüyle yakalamıştır.


4# Halle Berry (X-Men, Catwoman)


X-Men serisindeki Storm rolüyle hafızalarda yer edinen Halle Berry, bir dönem DC Comics’in önemli karakteri Kedi Kadın’a da hayat vermişti.


5# Michael Fassbender (X-Men, Jonah Hex)


Marvel kariyerinde Magneto ile büyük başarı yakalayan Michael Fassbender, DC Comics’in Jonah Hex filminde ise Burke karakterini canlandırmıştı.

6# Hugo Weaving (Captain America: The First Avenger, V for Vendetta)

DC Comics’in V for Vendetta filminde V karakteri ile efsaneleşen Hugo Weaving, ilk Kaptan Amerika filminde ise The Red Skull karakterini canlandırmıştı.

7# Ryan Reynolds (Deadpool, Green Lantern)

Deadpool filmiyle efsane olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Ryan Reynolds, bir dönem DC Comics’in Green Lantern filmindeki Hal Jordan karakterini canlandırmıştı. X-Men ve Blade: Trinity filmlerinde de rol alan Reynolds’ın Deadpool olarak kariyerine devam etmesi dileğiyle 🙂

8# Chris Evans (Captain America, Fantastic Four, The Losers)

Captain America ve  Human Torch (Alev Adam) karakterleri ile Marvel yapımlarında rol alan Chris Evans, DC Comics’in The Losers filminde ise Jake Jensen karakterini canlandırmıştı.

9# Tommy Lee Jones (Captain America: The First Avenger, Batman Forever)

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminde Albay Chester Phillips karakterine hayat veren Tommy Lee Jones, Batman Forever filminde Harvey Dent/Two-Face karakterini canlandırmıştı.

10# Natalie Portman (Thor, V for Vendetta)

Her iki filmde de esas oğlanların kalbini çalmayı başaran Natalie Portman; Thor filminde ünlü fizikçi Jane Foster’ı, V for Vendetta filminde ise Evey Hammond’ı canlandırmıştı.

11# Samuel L. Jackson (Avengers, The Spirit)

Usta oyuncu Samuel L. Jackson, S.H.I.E.L.D. başkanı Nick Fury karakteriyle birçok Marvel filminde rol alırken; bir dönem DC Comics’in The Spirit filminde suç dehası Octopus karanterine de can vermiştir.

12# Scarlett Johansson (Avengers, The Spirit)

Güzel olduğu kadar başarılı da olan ünlü oyuncu Scarlett Johansson, Natasha Romanoff karakteriyle Marvel filmlerinde rol alırken, The Spirit filmindeki Silken Floss karakteriyle DC Comics evrenine de katılmıştı.