Hayatın Farkına Varabilecek Olgunluktaki Kadınların Özellikleri

Frank Kaiser kadınlarla ilgili öyle bir yazı yazdı ki internette o yazı paylaşma rekorları kırdı. Yazısına başlarken 20’li yaşlardayken tek gördüğüm 20’li yaşlardaki kadınlardı, 30’lar tarihi, 40’lar ise görünmezdi diye başlıyor. Şimdi ise 70 yaşında olduğundan aslında gerçek kadının olgunlukla ortaya çıktığından bahsediyor.

yaslikadinaovgu

“Yaşlandıkça, olgun kadınlara verdiğim değer arttı. İşte size birkaç neden: olgun bir kadın gecenin köründe sizi uyandırıp, “Ne düşünüyorsun?” diye sormaz. Ne düşündüğünüzü umursamaz. olgun bir kadın maç seyretmek istemiyorsa, yanınızda durup mızmızlanmaz. Başka bir şeyle ilgilenir.

Olgun kadınlar oturaklıdır. Operada veya bir pahalı bir restoranın ortasında sizinle ağız dalaşına girmez. Ama tabii hakederseniz de, işin içinden rahatça sıyrılabilecekleri şekilde sert tepki verebilirler.
Yaşlı kadınlar iltifat etmeyi iyi bilirler, haketmeseniz bile. Değer verilmemenin ne demek olduğunu iyi bilirler. Yaşlandıkça, medyuma dönüşürler. Olgun bir kadına hatanızı itiraf etmenize gerek yoktur.
Suratlarında kırışıklıklar belirse de, olgun kadınlar gençlere nazaran daha çekicidirler. Yaşlı kadınlar samimi ve dürüsttürler. İşe yaramazın teki gibi davrandığınızda, bunu suratınıza direk söylerler. Yanlarında olduğunuzda endileşelenmenize gerek yoktur.
Belli bir yaş üstü kadınlar birçok nedenden dolayı övgüyü hakederler.
Maalesef, erkekler böyle değildir. Olgun kadınlar, zeki, göz kamaştırıcı ve çekiciyken, aynı yaşlardaki erkekler göbekli, ütüsüz sarı pantolonludur ve 22 yaşındaki garson kızlarla takılıp kendilerini aptal yerine koyarlar.
Özür dilerim, hanımlar. “Maşa varken elimi neden ateşe sokayım?” diyen erkekler bilmeliler ki artık kadınların %80’i evliliğe sıcak bakmıyorlar.
Neden mi?
Çünkü kadınlar da artık maşanın farkına vardı!”