Google Aramasını Mektupla Yapan Baba Oğula Verilen Muhteşem Cevap

Almanya’da tatil yapan baba oğul; Timm ve Michael,  “Deichhörnchen” kelimesinin anlamını öğrenmek istiyor ama bulundukları yerde ne yazık ki internet olmadığından bir çözüm bulmaları gerekiyor. Onlar da Google’a kiminize göre eski stil gelebilecek bir şekilde sorularını soruyorlar: Mektup yazıyorlar. Bu mektubu da Google’ın Hamburg’da bulunan ofisine gönderiyorlar.
google-mektup

Merhaba Google,

Üzülerek söylüyoruz ki bulunduğumuz yerde internet bağlantısı yok ve biz de oldukça zor bir durumdayız. Şu an bir yaz kampındayız ve bir kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyoruz. “Deichhörnchen” hakkında her şeyi öğrenmek istiyoruz. Ne olduğunu, nerede yaşadığını ve ne yediğini yani ne varsa öğrenmek istiyoruz.

Mektup yazdık ama bildiğimiz kadarıyla siz reklamlardan kazanıyorsunuz. Lütfen mektup içerisinde reklamlarınızı da ekleyin.

Teşekkürler.
google-mektup-cevap

Google da bu baba oğula 7 gün içerisinde cevap veriyor…  Fakat mektupta kelimeyi yazarken yanlış yazmışlar. Google da bu yanlışı görünce did you mean yani bunu mu demek istediniz diye “sincap” hakkında açıklama yapıyor. Bu da onlar adına harika bir deneyim oluyor..

Sevgili Timm ve Michael,

Araştırmaya ve öğrenmeye merakınız için çok teşekkürler. Bunu mu demek istediniz? (Eichhörnchen) Sincap.

Vikipedia: Yaşam alanı yetersizliği sebebiyle nesli tükenmiş olan bir kara sincabıdır.

Reklamlar: Eğer bir sorunuz olursa Google’a sorun. Tercihen internet üzerinden…

Umarız yaz kampınız eğlenceli geçiriyordur.

Google çevrimdışı takımı (henüz beta versiyon )

 

Baba ve oğul için harika deneyim oldu 🙂

Kaynak: Brightside.me