Eskimiş Maskaraları Değerlendirmenin 7 Basit Ama Kullanışlı Yolu

Biliyoruz ki biz kızlar bir maskaramız henüz daha bitmemişken bir başkasını görüp isteyebiliyoruz. Yenisini aldığımızda ise diğerinin neredeyse yüzüne bakmıyoruz. İşte bu içeriğimi de eskiyen o maskaralarınızı çöpe atmamanız için hazırladım.

NOT: Yöntemleri uygulamadan önce maskaranızı bir deterjan veya sabun ile dezenfekte etmeyi unutmayın.

  • Kaş Fırçası

1

Bu yöntemde fırçamıza bir miktar Vaseline batırıp kaşlarımızı tarıyoruz. Dilerseniz kaş farları ile kaşınızı boyadıktan sonra bu maskara ile tarayıp daha dolgun ve düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Pul Pul Dökülen Dudaklar

2

Evet bunun için de tüm ihtiyacınız olan eski bir maskara fırçası! Yine Vaseline veya dudak kremi sürdüğünüz dudaklarınıza maskara fırçasını sürerek dökülen pulların ve soyulan cildin temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Veya evde yapabileceğiniz basit bir tüyo vereyim; zeytinyağı-şeker karışımı kür. bu ikiliyi bir kaba bir miktar döküp karıştırıyoruz ve maskara yardımıyla dudağımıza sürüyoruz. Soyulan deriyi attıktan sonra dudağınızı temizleyebilirsiniz.

  • Saçlardaki Elektriklenmeyi Önleme

3

Çoğu zaman hepimizin kabusu at kuyruğu yaptığımızda yanlardan fırlayan saçlarımızdır. İşte bu yöntem elektriklenmenin önüne geçmenin en basit yolu.  Maskaramıza bir miktar saç spreyi sıkıp elektriklenen yerlere uyguluyoruz o kadar.

  • Tırnaktaki Ölü Deri Kaldırma

4

Manikür yapamıyorsanız bile uygulayabileceğiniz bir yöntem. Mağazalarda satılan manikür kremleri, nemlendirici kremler veya evinizde bulunan zeytinyağını tırnaklarınıza sürdükten sonra maskara ile ölü derilerinizi atın.

  • Tıkanan Lavabo Gideri

5

Hiç de yanlış duymadınız. Bu konuda bile bir noktaya kadar işe yarıyor emektar maskaramız. Lavabo giderinizin üst kısımlarına sıkışmış saç vb ufak şeyleri maskaranızı delikten geçirip yukarı doğru çekerek maskara üzerindeki kıllar sayesinde alabilirsiniz.

  • Klavye temizliği

1a7856c5b5dde74394818f5cbec65ae8ea47a4ee

Yine maskara üzerindeki kıllar sayesinde tuşların arasına giren toz vb şeylerden klavyenizi temizleyebilirsiniz.

  • Yüzey Temizliği

6

Eski maskaranız her türlü yüzeyde ulaşılması zor ve küçük ufak detayları temizleyecektir. Artık eski maskaraları değerlendirmenin yollarını biliyorsunuz. Şimdi eski maskaramızı alıp bağrımıza basalım <3