Ece Seçkin: Erkekler Minyon Tipli Kızlar İçin Çıldırıyor

‘Hoşuna mı Gidiyor’ şarkısının klibi 160 milyondan çok izlendi. Bir anda Türkiye onun yaptığı şarkılara hayran kaldı. Peki kimdir Ece Seçkin?  Minyon yapısının aksine dört oktav sese sahip, ‘tık kraliçesi’ Seçkin: ‘Erkekler kısa boylu kızlar için çıldırıyor’ diyor.
eceseckin

Şarkınız ‘Hoşuna mı Gidiyor’, 160 milyon izlenmeyi geçti. Ardından ‘Aman Aman’, 100 milyon barajına yaklaştı. Bu tık’lanma oranlarının ne kadarı gerçek?
– Tamamı. İnanmayıp sallayan çok oldu. Ama kızmıyorum, kendi şarkım olmasaydı belki ben de inanmazdım. (Aniden kahvelerimizi getiren garsona dönüp şarkısını soruyor. Garson hemen Ece’yle birlikte ‘Hoşuna mı Gidiyor’un nakaratını söylemeye başlıyor) Gördüğün gibi şarkıyı herkes biliyor. Ben reel bir şey yaşıyorum.

Neden bu kadar sevdiler şarkıyı?
– Renkli ve sürekli akan bir kliple Instagram’da yaşanan bir hayatı anlattık. E öyle olunca 7-17 yaş arası gençlerin ilgisini çekti.
‘Yeni albüm bu başarıların üzerine çıkabilir mi’ korkusu yaşıyor musunuz?
– Dört gündür ağzıma lokma girmiyor. Midem, kalbim içimde dönüyor. O kadar heyecanlıyım. Sanki ilk kez bir şarkı çıkarıyorum.

ece-seckin

Yeni şarkının adı: ‘Adeyyo’. Ne demek Adeyyo?
– Hiçbir şey demek değil. Şarkının eğlenceli bölümü için uydurduğumuz bir söz. Arkasından çok işler çevrilen ama artık bu işleri kafasına takmayıp olanlara gülecek noktaya gelmiş bir kadının hikâyesini anlatıyorum.

Hayatıma girenler bir elin parmaklarını geçmez
Bu kadar çok tık hayatınızda neleri değiştirdi?

– Bir yandan çok değişti, bir yandan hiç değişmedi. Artık sokakta Ece olarak değil, Ece Seçkin olarak yürümeye başladım. Eskiden herhangi bir halimin fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşırdım, artık bunu yapamaz oldum. Daha dikkatli yaşamam gerekmeye başladı. Arkadaşlıklarım için de geçerli bu. Tanındıktan sonra hayatıma bir tane bile yeni arkadaş almadım.

Peki erkekler?
– Şöhret olduktan sonra âşık olacağın adamı bile eskisi gibi seçemiyorsun. Sürekli ‘Karşındaki hayatına uyum sağlar mı? Seni gerçekten sen olduğun için mi yoksa parıltılı hayatından dolayı mı seviyor?’ diye düşünüyorsun.
Menajerinizin 10 yıl evlenmeyeceğinize ve erkek arkadaşınız olmayacağına dair size sözleşme imzalatması da tanınırlığın en negatif yanı mı?
– Öyle bir şey yok. Ne menajerim ne de yapımcım o kadar geri kafalı değil. Böyle yasaklar konacak kadar çapkın bir kadın da değilim. Hayatıma giren erkekler bir elin parmaklarını geçmez.
seckin-ece

200’e yakın konser verdiniz… Parayı buldunuz mu?
– Eh işte diyelim, nazar değmesin! Evin tek kızıyım. Eskiden de babamın jeep’ine binerdim ama şimdi donanımlı VIP aracım, şoförüm var. Eskiden tutkuyla sevdiğim ayakkabı markasından en fazla iki ayakkabı alırken şimdi düşünmeden 10 çift alabiliyorum. Ama bütün bunlar yine işimin gereklilikleri.

İlk görüşte aşk gibi bir şey…
-Yeni ilişkimde ilk görüşte aşk denilen şeyi yaşadım sanırım. Konsere giderken uçakta denk geldik. Karşılıklı sıralarda oturuyorduk. Yanında da eski asistanım vardı. Günler sonra onun sayesinde bana ulaştı. Yeni sevgilim, 30 yaşında ve pilot.
ece_seckin

– 1.56 boyundayım. Tek dezavantajı markette üst raflarda duran paketlere ulaşamamak, sahnede bir dezavantajını yaşamadım. Ayrıca kendim için demiyorum ama erkekler kısa boylu kızlar için çıldırıyor.

ece
-Kendimi Gülşen, Demet Akalın, Hande Yener gibi isimlerle kıyaslayamam. Onlar 20 yıldan fazla süredir müzik sektöründe. Bir şarkım 100 milyon tıklandı diye kendimi onlarla aynı kategoriye koyarsam büyük saygısızlık yapmış olurum. Böyle söyleyenleri de samimiyetsiz buluyorum.

Röportaj: Hakan GENCE- Fotoğraflar: Muhsin AKGÜN Kaynak: Hurriyet Kelebek