Dijital Kimliğinizi SEOPix’e Emanet Edin !

Dijital pazarlama ve SEO hizmetleri gelişen teknoloji dünyasında artık bir gereklilik ve başarıya giden yolda bir adımdır. Kişi ve kurumlar bu hizmetleri alanında uzman kadro ile çalışan ve destek sağlayan kurumsal firmalardan almaktadır.

Bunun nedeni ise hizmetin anlamlı hale gelebilmesi amacıyla sektördeki tecrübe ve deneyimdir. Hızlı bir şekilde verilere ulaşmak, dijital kimliğin doğru kazanılması ve SEO çalışmaları profesyonel destek alınmadan yapılacak işler değildir.

Dijital Kimlik Ve Önemi

Dijital kimlik denilen olgu aslında bir pasaporta ya da elektronik bir sürücü belgesine benzetilebilir. Dijital kimlikte mail adresi, bu kimliği yayınlayan kuruluşun adı, zaman aşımı süresi gibi olgular önem arz etmektedir.

Dolayısıyla dijital kimlik gerçek kişilerin kimliklerinin doğrulanması üzerine odaklanmaktadır. Bir de iş hayatında önemli olan kurumsal dijital kimlik olgusu vardır. Kurumsal dijital kimlik şirketler arasındaki işlemlerin gerçekleşmesinde blok ağı üzerine kurulu ve güven öğesini yaratan bir sistemdir.

Dijital kimlik sayesinde bir kişi ya da bir şirket çevrimiçi kimliğini yaratır, yönetir ve büyük kitleye bu kimliği ulaştırır. Çünkü dijital kimlik ilgili kişi ya da şirketin kişisel bilgilerini koruyarak kim olduğunu güvenli şekilde doğrular.

Dijital Kimliğin Dijital Pazarlama İçindeki Yeri

Basit bir tanımla sadece pazarlama ticaret terimi içerisinde yer alarak mal, ürün ya da hizmetin satışını arttırmak amacıyla piyasanın durumunu, gereksinimlerini saptayarak tanıtım gibi etkinliklerin bütününe verilen isimdir.

Günümüzde ticaret pazarlamanın ötesine geçmiş ve teknolojinin de gelişmesiyle beraber dijital pazarlama sektöründe şirketler yer edinmek zorunda kalmıştır.

Bir pazarlama bileşeni olan dijital pazarlama ürün, mal ve hizmeti tanıtmak için cep telefonu, bilgisayar gibi dijital ortam ve platformlardan yararlanır. Bu dijital ortam çevrimiçi taban ve internet platformu sayesinde tahmin edilemeyecek kadar geniş bir ortamdır.

Bu yüzden de dijital pazarlama sektöründe şirketlerin yer edinebilmesi dijital kimliklerinin belirlenmesi ile doğrudan ilgilidir.

Karmaşık gibi görünen dijital kimliğe örnek vermek gerekirse çevrim içindeki kişisel verilerin toplamı, sosyal medyaya yüklenen fotoğraflar, videolar, çevrimiçi banka hesapları, arama motoru geçmişi verilebilmektedir.

Dijital kimliğin doğru saptanması ilgili kişiyi ve şirketi başarıya götürmektedir. Dijital kimlikle ilgili tüm hizmetleri profesyonel olarak alabilmek için tek yapılması gereken SEOPix’e gitmektir.

Dijital Kimliğin Avantajları

Dijital kimlik geniş çaplı olarak kullanıcıların farklı olan teknolojik ortamlarda kim olduklarını ispatlamaya yarayan kimlik bilgisi uzantısıdır.

Dijital kimlik kavramı dijital dünyanın bir yansıması olarak ortaya çıkmıştır. Dijital kimlik sayesinde dijital ortama aktarılan bu bilgiler çevrim içi işlemlerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Dijital kimliğin kişi ve kurumlar tarafından tercih edilmesinin nedeni dijital dünyada kullanıcının varlığının kanıtlanmasıdır.

Sosyal ağlarda kullanılan bu kimlik son derece önemli bilgileri içermektedir. Kullanılan isim, şifre, elektronik imza ve müşteri numarası bu önemli bilgilere birer örnektir.

Dijital kimliğin bir diğer ismi de kurumsal kimliktir. Bu kurumsal kimliğin korunması, sürdürülmesi de oluşturulması kadar önemlidir. İşte bu noktada bu alanda hizmet veren profesyonel bir firmaya ihtiyaç vardır. Çünkü dijital kimlik işleri kolaylaştırmakta, hız kazandırmakta ve kişiyi tanıtmaktadır. Bu verilerin kötü niyetli insanların eline geçmemesi için dijital kimliğin güvenilir ellerde olması şarttır.

Dijital Kimliğin Oluşturulması

Dijital kimliğin oluşturulmasında yardımcı olacak bazı veri noktaları bulunmaktadır. Bunlar kullanıcı adı ve şifre, satın alma davranışı, satın alma geçmişi, sosyal güvenlik numarası, doğum tarihi, çevrim içi arama etkinlikleri, tıbbi geçmiş ve elektronik işlemlerdir.

Görüldüğü gibi dijital kimlik profili bir kişinin gerçek kimliğinin bilgilerini içermektedir. Bu yüzden de gizlilik ve güvenliğin sağlanması en baş sırada gelmektedir.

Güvenli, profesyonel, gizli ve amacına hizmet edecek düzeyde dijital kimliğinizin oluşturulması, korunması ve devam ettirilmesi için SEOPix gibi profesyonel bir siteden destek almadan çekinmeyin.

Dijital Kimlik Hangi Alanlarda Varlığını Sürdürür?

Dijital kimlikte ilk olarak ilgili kişinin kimlik bilgileri, sosyal güvenlik bilgileri, sosyal medya bilgileri ve yerleşim yeri bilgileri bir araya toplanarak meydana getirilir.

Dijital kimliğin amacı ise bu bilgileri blok zincir alt yapısında daima tutabilmektir. Buradan da anlayacağımız gibi dijital kimlik süreklilik yani devamlılık gerektirmektedir.

Dijital kimliğin daha kolay ve gerçekçi bir hale getirilmesi için blok zincir alanındaki yetkilendirme oldukça önemlidir. 

Dijital kimliğin bir diğer kullanım alanı ise devlet veri tabanındaki bilgilere ulaşmak için dijital bankacılık işlemleridir. Dijital kimlik uygulamaları kişi ve kurumları dijital hale getirir, müşterilerin bu kimliği tanımalarını sağlar. Bu yüzden de en çok kullanım alanını dijital pazarlama alanı meydana getirir.

Dijital Kimlik Kontrolü

Dijital kimlik kalıcı, devamlı, sürekli ve esastır. Bu yüzden de her zaman dijital kimliğin kontrolü elde tutulmalıdır. Bu işlem sizlerin tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Oldukça önemli, titizlik gerektiren, özenle yapılması gereken, detaylara dikkat edilen, güvenliğe son derece önem verilen bir hizmettir.

Dijital kimliğin kontrol edilmesinde bazı noktalara dikkat edilir. URL adresleri, e posta kontrolleri, kredi kartıyla alışveriş yapılması, özel bilgilere dikkat edilmesi, verilerin düzenli olarak yedeklenmesi, belirsiz reklamlardan uzak durulması, giriş kimlik bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması, güçlü güvenlik uygulamalarının gerçekleştirilmesi dijital kimliğin kontrolünde dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Dijital Kimlik Neden SEOPix’e Emanet Edilmeli?

SEOPix sitesi dijital pazarlama alanında gerek SEO çalışmalarıyla gerekse sizler için hazırladığı yararlı kaynaklarla pek çok alanda hizmetlerini devam ettirmektedir.

Dijital kimliğin de profesyonel ellere emanet edilmesi verilerin korunması, güvenli olması, kimliğin doğru ve amacına hizmet eder şekilde oluşturulması, sürekliliğin sağlanması, kontrolün sağlanması, geniş kitleye ulaşılması adına bir gerekliliktir.

Site video içerikleri, blog içerikleri, yazılı içerikler ve diğer tüm içerikleriyle rakiplerinin önüne geçmektedir. Bu da dijital kimliğinizi SEOPix’e emanet etmenizde yeterli sebepleri oluşturmaktadır.

SEO projelerinde kullanılan araçlar, içerik pazarlaması, mobil aramalar, arama motoru optimizasyonu, güncellemelerin her daim yapılması, dijital pazarlama ve ticarette yeni ve bilinmeyen stratejilerin oluşturulması dijital kimliğinizi siteye emanet ettiğiniz taktirde sizleri başarıya ulaştıracaktır.