Bakanın Hayran Kaldığı Modern Ev Tasarımları

Ev denilince insanın aklına kendini güvende ve rahat hissettiği, onu düşündüğünde bile sıcaklığını hissettiği bir yer geliyor. Hani derler ya insanın evi gibisi yok diye işte tam da böyle. Modern evler ise ev tanımını başka bir boyuta taşıdı. Hayat standartlarını yükselten teknolojiler, modern bir görünüşe sahip çizgiler, konforlu yaşam alanları yaratmayı önemseyen dokunuşların öne çıktığı modern evler, hepimizin hayallerini süsler oldu. Modern evlere olan bu isteğimizin temelinde ise yine ev kavramına olan sevgimiz yatıyor.

Modern ev konsepti gelişen teknoloji ile ev hayatını kolaylaştırma amacıyla çıktığından, teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. Teknoloji ve ev denilince aklınıza Jetgiller gibi robotların hizmet ettiği bir ev geldiyse henüz o aşamaya gelmedik. Fakat bu çağa uygun olarak planlanmış evlerde ısı yalıtımı gibi konulara ayrıca önem verildiğinden dolayı daha az ısınma parası ödeyeceğinizi söyleyebiliriz. Evin güvenliği için tüm ayrıntıların düşünüldüğü, gözünüz arkada kalmadan tatile çıkabileceğiniz evler de yine bu modern ev kavramının avantajlarından.

Die Hausmanufaktur GmbH homify
Die Hausmanufaktur GmbH / homify

Yine de en büyük avantajı siz evdeyken ortaya çıkıyor. Evinizde gereksiz alan kullanımının önüne geçiliyor ve dar evlerde bile yaşam alanı açısından zengin görüntüler ortaya çıkarıyor. Bu noktada konseptin iç mimari ile olan barışıklığı dikkatinizi çekmesi gereken bir diğer konu. 2 oda bir salon gibi klasik tanımların dışına çıkılan bu evlerde 1 oda varsa da o odanın verimliliğini arttırmaya çalışılıyor. Kabloların ortalarda dolaştığı, gereksiz prizlerin duvarları kapladığı, orada olmaması gereken dolapların bunalttığı bir evden ziyade ev halkının huzurla yaşadığı ferah evler tasarlamak son trend.

Mimarlar ve iç mimarlar modern evler tasarlarken görünüme de önem veriyorlar. Bu nedenle evin tasarımından evin içindeki dekoratif aksesuarlara, mobilyalardan evde kullanılan teknik malzemelere kadar her şeyin belli bir uyum içerisinde olmasına dikkat ediliyor. Mutfak, banyo, salon, bahçe ve evin diğer bölümleri de yine bu modern konsepte göre tasarlanıyor. Sonuç olarak ise evdeki ışıklardan, ısıdan, tüm alanlardan verimli olarak faydalanılan bir ev ortaya çıkıyor. Bu da evde geçirdiğimiz vakitlerin kalitesini arttırarak, mutluluğumuza katkıda bulunuyor.

Boutqiue Modern Ltd homify
Boutqiue Modern Ltd / homify

Kişisel yaşam alanlarından, birlikte vakit geçirilen alanlara kadar ev kavramındaki konforu arttırmayı hedefleyen modern evler mimarların ve ev satın alacakların ilk tercihlerinden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Yapılmış olan eski evlerde yapılan dekoratif çalışmalarda ve yenileme çalışmalarında da yine modern görüntüler tercih edilmeye başlandı.

Dilediğiniz tarzda, sizi ve ailenizi mutlu edecek evler inşa eden mimarların listesine buradan ulaşabilirsiniz. Sizlere anlattığımız hayran olunası modern evlerden birkaç güzel örnekle yazıyı sonlandırıyoruz.
#

Engel & Voelkers Bodrum homify
Engel & Voelkers Bodrum / homify

#

Noem homify
Noem / homify

#

Taller Estilo Arquitectura homify
Taller Estilo Arquitectura / homify

#

Meier Architekten homify
Meier Architekten / homify