6 Adımda Karşınızdakine Yürüme

En zoru epeyce sahalardan uzak kalınmışsa yaşanıyor. Bakın burası önemli çünkü zaman alışkanlıkları hızlı değiştiriyor. Kabul edelim zor. Birinin kalbinizde minik kıyametlere neden olması… Her zaman karşılaşılır bir durum değil. E biz de Alain Delonlar değiliz. O halde her şeyi elimize yüzümüze bulaştırmadan nasıl yanaşacağız müstakbel yârin göz pınarlarına? Bakalım neler yapabiliyoruz?!

1) Tanıştınız. Epey de akıl çeliyor. Ya bir bakışı, ya inceden gülüşü… Onu bilemem, sizin özeliniz.

bilecuk

Fazla soru sormayın. Ne o öyle bir tek tepede sarı ışıklı bir lamba eksik. Bırakın o dökülsün. Ki güven de oluşsun ufaktan. Laf lafı açsın. Gerekirse susun karşılıklı. Bazı sessizlikler keyiflidir.

2) Aynı arkadaş grubundansanız, vakit geçirme şansınız varsa, iş kolay. Kaçamak bakışlar her zaman iş yapar. Değerlendirin.

kavak

Ama kıvamını bilmek, miktarı ayarlamak önemli. Bir tür göster ama elletme ayarı atıp son gaz devam. Ki niyetler bir ortaya çıksın, mevzu yüzeye çıksın.

3) “Günaydın” mesajları kısmına geldik mi kaptan?

gunaydin mesaji

Buraya donuk, abartmayın minvalinde cümleler döşemek isterdim ama seviyorum abi, uyanır uyanmaz sevdicekten günaydın mesajları görünce benim yüzüm gülüyor. Abartın. Abanın buraya. Burası güzel 😀

4) Anlatılanları dinleyelim, dinlemeyenleri uyaralım dönemleri

Şimdi bir kamyon sohbet ettiniz, anlattı dinlediniz… Hikayeniz ilerlerken geriye dönülen noktalar da olacak. “Şu gün anlatmıştım ya” dediğini kaçırmayın. Flört emek işi, hafife almayın. İki meme ya da geniş bir omuz görmeye değil bu çaba. Flört bir sanattır. İncelik ister.

5) İlk adım iddialaşmaları

biz simdi neyiz

Evet. Artık açık, baya baya birbirinize yürüyorsunuz. Eee sonra? Bir “şimdi biz neyiz?” noktasına gelmeden önceki son çıkış, hazır mısınız? O ney yeaa diyen olursa önceden yazmıştım. Baksın. Buraya varmadan çok önce karar vermiş olmanız gereken ama karşıdaki insanı tanıyıp öğrendikçe şekillenen o karar, nereye doğru yürünüyor bu yol? Bir ilişki mi kapıda, yoksa gezdik güldük eğlendik, hadi bakalım durumu mu? Bunu bir bilmek lazım.

6) Tamam mıyız?

yigit

 

Hazırsak bundan sonrası çorap söküğü. Artık eşek kadar insanlarız, tutup şu gün çiçek alın, şuraya götürün, şunu söyleyin, şunu giyin, illa şu parfümü kullanın diye flört taktiği verilmez. Ayıp. İncelikli olun, düşünceli davranın, tanımaya çalışın gerisi gelir.

Eylül’de çok güzel aşık olunur. Bir de buna inanırım. Hazır vakti de gelmiş. Uzatmayın seviyorsanız gidin konuşun canlarım :*