38 Kişinin Tek Evde Yaşadığı Muhteşem Topluluk Yeni Ev Arkadaşı Arıyor

Ev arkadaşı seçerken iki kişi kalmaya özen göstermiş, üçüncü kişi girdiğinde rahatsız olanlardansanız bu ev size göre değil. Ama her şeyi paylaşmayı, her anı birlikte ve mutlu yaşamayı hayal edenlerdenseniz, dünyanın en güzel evinde 38 kişiyle birlikte yaşamak için bir şansınız var.

evarkadasi-thegeyik1

Öncelikle evin adıyla başlayalım Chateau Ubuntu yani Ubuntu Şatosu. Ubuntu kelimesini hatırlamadıysanız bu hikayemizi okuyabilirsiniz. Burada kısaca anlamlandırmak gerekirse şöyle söyleyelim: Ben yerine BİZ olmak. Yani bu evdeki 38 kişilik topluluk; BİZ OLMAK için burada bulunuyor. Müziğin, birlikte yaşamanın, sarılmanın ve sevginin ön planda olduğu bir topluluk ve her günün bir öncekinden daha güzel geçtiği günler var bu evde.

evarkadasi-thegeyik3

Evin yeri San Francisco’da hatta açık adres verelim: 860 Fell Street in San Francisco, California 10 yatak odası, 27 avize var evde, her hafta yaklaşık 192 yumurta yeniliyor ve 1330 kez sarılıyorlar. Evet yanlış duymadınız bu evde sarılmaya çok önem veriliyor. Daha önceki yazılarımızda sarılmanın mutluluk üzerindeki etkisinden bahsetmiştik. Bu arkadaşların mutluluğu yakalamasındaki sırlarından birisi de yine sarılmak.

evarkadasi-thegeyik10

Peki eve girecek insanları nasıl seçiyorlar? Yaklaşık olarak 35 sayfalık bir sözleşmeleri var, eve giren herkes bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılıyor. Yani orada yaşayan diğer insanların da uyduğu belli kurallar var. Ama bu kuralların karşı tarafın haklarını korumaktan başka bir işe yaramayan kullanıcı sözleşmesi gibi olduğunu düşünmeyin. Sadece uyum için gerekli şeyler.

evarkadasi-thegeyik2

Evde kalmak için ne kadar ödemelisiniz? Fiyatlar kalacağınız odadaki kalabalığın sayısına göre değişiyor. 2 kişilik odada kalmanız için aylık 1050 dolar istenirken, 6 kişilik odada 650 dolardan başlayan bir kira bedeli var.

evarkadasi-thegeyik6

Aylık 350 dolar da yemek ve diğer masraflar için alınıyor.

evarkadasi-thegeyik4 evarkadasi-thegeyik5

Tam bu noktada belirtmeliyiz ki evde hemen hemen her gün müzik ve dans ikilisi sevgi ortamının geliştiriyor.

Ben başvurmak istiyorum diyorsanız, sizi İngilizce 35 sayfalık başvuru formunun olduğu buraya alabiliriz.

evarkadasi-thegeyik11 evarkadasi-thegeyik12

İnsanların birlikte ve mutlu yaşadığı bu ev, insanlık adına umut verdi.

h/t: LS

Evi bir de videoyla göster diyenlere özel