in ,

BEĞENDİMBEĞENDİM ÇOK KOMİKÇOK KOMİK KIZGINKIZGIN ŞAŞIRTICIŞAŞIRTICI DUYGULUDUYGULU ÖĞRETİCİÖĞRETİCİ

Zeki İnsanlar Daha Çok Küfür Ediyor

Araştırmaya göre zeki insanlar daha çok küfür ediyorlar ve küfürlü konuşmanın düşük kelime dağarcığıyla alakası yok…

Batı medyasının önde gelen basın kuruluşlarından Independent’ta yayınlanan bir habere göre, zeki insanlar daha çok küfür ediyorlar ve küfürlü konuşmanın düşük kelime dağarcığıyla alakası yok. Independent ise haberi verirken ”We f**king knew it!” ifadesini kullandı.

HEM ÇOK KÜFÜR EDİYOR, HEM GEÇ YATIP GEÇ UYANIYORSANIZ…

Bir başka araştırma ise, geceleri geç saatlere kadar oturup sabahları geç uyanan insanların daha zeki olduklarını göstermişti.

Hem çok küfür ediyor, hem geç yatıp geç uyanıyorsanız, bir de etrafı dağınık bırakıyorsanız, bu durum sizin için iyi haber olabilir.

Minnesota Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, dahilerin dağınık masalarının aslında yüksek zekalarıyla alakalı olduğunu gösterdi. Çevrenizdeki her şeyi temizlemeye ve toparlamaya zaman harcamıyorsanız, bu zihninizin daha önemli konularla meşgul olduğunu gösteriyor olabilir.

Yapılan araştırma, dağınık ortamın yaratıcılığa katkı sağladığı sonucunu da ortaya koydu.

Psikoloji alanında çalışmalar yürüten bir bilim insanı olan Kathleen Vohs, etrafını dağınık bırakan insanların geleneksel yaşam tarzı ve düşünme biçimlerinden uzak olmakla birlikte, bir şeylerin iç yüzünü kavramak ve yeni düşünceler ortaya çıkarmak konusunda daha fazla ilhama sahip ve yetkin olduklarını söylüyor.

Gece geç yatıp çok mu küfür ediyorsunuz? (Ben tam olarak öyleyim. Ç.N.) Bugün sizin için güzel bir gün.

Kaynak: http://www.independent.co.uk/news/science/intelligent-people-tend-to-be-messy-stay-awake-longer-and-swear-more-a7174256.html?cmpid=facebook-post

Şıvan Okçuoğlu / Odatv.com

 

Biz de bu yazının altına Jesse Pinkman’ın Bitch dediği anların videosunu ekleyelim: