in

Yeni Bir Toplum Mümkün Mü? 4 Çiftin Birleşip Yeni Bir Hayat Kurma Hikayesi

Hayatın stresinden bunalıp kalabalık merkezlerden kaçmak isteyip o enerjiyi bulamayanlara ilham kaynağı olacak bir hikaye. Bu dört çift uzun süredir birbirlerini tanıyorlar, yaklaşık 20 yıldır düzgün bir ilişkileri var. Ama bu dörtlü kalabalık bile toplumun onları olumsuz engellemesinin önüne geçemiyor.

Bu nedenle Teksas’ta yaşayan dostlarımız bir kaçış planına imza atıyorlar.Ufak ufak kendilerini şehirden uzaklaştırmaya başlıyorlar.
aile1

Llano Exit Strategy yani Llano çıkış planı dedikleri bu arsayı satın alıyorlar.
aile2
Her biri 40.000 dolara mal olan evler size biraz pahalı gelebilir.
aile4
Onlar iç mimar ve mimar desteği aldıklarından biraz fazla harcamışlar.
aile5
Kulübelerin 100 metrekare filan olmasını bekliyorsanız, üzgünüm burada o şehir hayatı yok. Yeni hayatta yetecek kadar eşya ve yetecek kadar yer var. 37-40 metrekarelik bu alan size yetmeli. Yatak var, koltuk var ve doğa var.
aile7

aile8
Kütüphaneden lavaboya her detay düşünülmüş.
Ama sizin asıl merak ettiğiniz kısım diğeri. İnsanların birbirleriyle ilişkileri ve yaşama döngüsü. Diğer hayattan kopmayı tam başaramamışlar ne yazık ki.
aile11

Jodi Zipp isimli dostumuz burada doğa var. Nehir var. Aradığımız her şey var ve ilişkimiz de gayet iyi diyor.

aile12

aile13

aile14

aileev3

Henüz tam olarak buraya yerleşme cesaretini elde edememişler ama ayda 4-5 kez gelip emekliliklerinde bari düzgün bir hayat yaşamayı akıllarına koymuşlar.

ale 6

Bu kadar ilerlemişken, doğal hayatla medeniyeti birleştirmişken; onları tutan kaygılarıyla sizleri işinizde tutan kaygılarınız aynı gibi.

Haber Boredpanda’da yayınlandıktan sonra bu evlere daha fazla gitmeye ve orada daha fazla kalmaya başlamışlar. Dileriz başarılı olurlar.