in

Yağmur Ormanlarında Dış Dünyayla Teması Olmayan Yeni Kabile Tespit Edildi

Brezilya’nın yağmur ormanlarında 20 bin yıl önceki ataları gibi yaşamaya devam eden, medeniyetle bağlantısı olmayan bir kabile tespit edildi.

Brezilyalı fotoğrafçı Ricardo Stuckert tarafından geçen hafta bir helikopterden çekilen yüksek çözünürlüklü görüntülerde, Amazon ormanları derinliklerinde tam izolasyon halinde yaşayan benzeri görülmemiş bir yerli topluluğa rastlandı. Fotoğraflar, Peru ile Brezilya sınırında çekildi.

Fotoğrafçı Ricardo Stuckert, Amazon’da modern insanla teması olan bir grupla görüşmek için helikopterle yağmur ormanlarının üzerinden geçerken dış dünyayla teması olmayan yeni bir kabile ile karşılaştı. Önce helikopterin gürültüsünden kaçtığı belirtilen kabile üyelerinin daha sonra okları ile helikopteri hedef aldığı belirtildi.

21’inci yüzyılda hala medeniyet ile teması olmayan ve 20 bin yıl önceki ataları gibi yaşayan insanların olmasını ‘çok güçlü bir his’ olarak değerlendiren Stuckert, kayıtlara geçecek fotoğrafları hakkında “Geçen yüzyılda ressammışım gibi hissettim” ifadelerini dile getirdi.

Stuckert’in fotoğrafları National Geographic dergisinde yayımlandı.

ilerihaber.org

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Öğrencilerin Sınav Sorularına Verdiği Zeka Kokan 20 Komik Cevap

Oynayanın Çocukluğunu Yakması Muhtemel 15 Psikopat Oyuncak